Nuo žinių - kompetencijų ugdymo link

Nuo ziniu - kompetenciju ugdymo linkGegužės 25 d. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos pedagogai ir mokiniai bei svečiai rinkosi į šiųmetinę respublikinę idėjų mugę „Nuo žinių - kompetencijų ugdymo link“. Mugę organizavo mokyklos metodinės tarybos nariai, direktorė Daina Juškauskienė, o visą mugės organizavimą koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Matjošaitytė.

Į mokyklos kvietimą dalyvauti respublikinėje idėjų mugėje atsiliepė dar trijų mokyklų pedagogai ir mokiniai. Tai Vilkaviškio
„Ąžuolo“ progimnazijos, Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos atstovai. Iš viso pranešimus pristatė 21pedagogas ir 44 mokiniai.

Pats mugės pavadinimas „Nuo žinių - kompetencijų ugdymo link“ rodo, kad mokykla telkia pedagogus konstruktyviam darbui, atliepia švietimo kaitą ir aktualijas. Mokytojai ugdymo(si) idėjas, metodus pristatė kartu su mokiniais. Tokiu būdu akivaizdžiai skleidėsi pedagogų profesionalumas ir pasiekta pažanga ugdant mokinių kompetencijas.

Renginio oficialiąją dalį pradėjusios mokyklos direktorės D. Juškauskienės kalba buvo tarsi teorinis veiklos pagrindimas ir įvadas į praktinę dalį. Toliau renginio „vadeles“ perėmusi mokyklos metodinės tarybos pirmininkė
Gitana Melnykaitė su apgalvotu ir kūrybišku pristatymu vieną po kito skaityti pranešimus kvietė mokyklos pedagogus, mokinius ir svečius.

Pasiektą renginio rezultatą kūrė daug sudedamųjų dalių:

• struktūruota darbotvarkė ir jos laikymasis;
  • pasirinktas optimalus laikas vienam pranešimui (tai suteikė renginiui ekspresyvumo);
  • tinkamas pranešimų skaičius vienam renginiui su pertrauka;
  • sukurta jauki mokymosi aplinka (mokinių pasirodymas renginio pradžioje, ramus Gitanos Melnykaitės moderavimas, šiltas mokytojų ir mokinių bendravimas);
  • analizuojantis pranešimų turinys – pranešėjai kalbėjo apie tai, ką veikė, kaip veikė ir koks veiklos rezultatas (kaip įrodymas buvo patys mokiniai);
  • mokyklos atvirumas, sklaida - tai požymis, kad mokinių kompetencijų ugdymo klausimu kolektyve diskutuojama, priimami susitarimai;
  • idėjų mugės koordinatorės V. Matjošaitytės renginio apibendrinimas.

Kartu su Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos kolektyvu džiaugiamės prasmingu mokslo metų užbaigimu.