Su švietimo aktualijomis susipažino gamtos mokslų mokytojai

Su svietimo aktualijomis susipazino gamtos mokslu mokytojaiSpalio 21 d. Vilkaviškio r. ŠPT vyko gamtos mokslų mokytojų metodikos būrelio susirinkimas. Nors šiame susirinkime dalyvavo nedidelis būrelis rajono gamtos mokslų mokytojų, tačiau pirmasis susitikimas oficialioje aplinkoje buvo šiltas, jaukus, bet tuo pačiu ir dalykiškas. Labai smagu, kad šis susitikimas prasidėjo labai netradiciškai, kadangi andragogės G.Naujokienė bei G.Venckienė, subūrusios mokytojus į dvi grupeles, pasinaudojant tam tikra vaizdine medžiaga, paprašė sukurti istoriją tema „Pilietiškumas socialinėse TV laidose“. Tokia veikla mokytojams leido atsipalaiduoti, pašmaikštauti ir, pasitelkiant kūrybiškumą bei kolegų paramą, sukurti tikrai linksmas istorijas. Pasinaudodami sukurtomis situacijomis, bandėme kiekvienoje jų įžvelgti įvairius pedagogų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus. Taip pat turėjome galimybę dar kartelį peržvelgti pedagogo profesijos kompetencijų aprašą. Šio susitikimo vienas iš tikslų buvo numatyti metodikos būrelio veiklos gaires šiems mokslo metams. Todėl mokytojai, nors ir labai nedrąsiai, tačiau pateikė savo vizijas, ko jiems trūksta dirbant nelengvą mokytojo darbą, taip pat įvardino ir tai, kuo galėtų pasidalinti su kolegomis.

Susitikimo metu buvo išrinkta ir nauja būrelio pirmininkė. Ja tapo „Aušros“ gimnazijos mokytoja Neringa Bartelienė.

Džiaugiuosi, kad susitikimas buvo smagus, naudingas visų gamtos mokslų mokytojams, tačiau labai gaila, kad ne visi kolegos galėjo dalyvauti susirinkime. Tad labai tikiuosi, kad kiti susitikimai bus gausesni tiek kolegomis, tiek ir patarimais bei pasiūlymais. Ir, nors mokslo metai jau įsibėgėjo, kolegoms dar kartelį norėčiau palinkėti turėti jėgų mokyti, kūrybiškai perduoti savo žinias mokiniams ir, žinoma, užsidegimo dirbant šį sunkų darbą.

Gamtos mokslų mokytojų metodikos būrelio pirmininkė Neringa Bartelienė