Dėmesys gabiems vaikams

Demesys gabiems vaikamsBesibaigiant mokytojų metodikos forumų pirmajam etapui - ANALIZAVIMAS IR PLANAVIMAS, spalio pabaigoje startavo antrasis - VEIKIMAS. Prasidėjo veiklos, kurios planuojamos pagal rajono mokytojų įvardintas stipriąsias ir tobulintinas kompetencijas. Vienas iš tokių renginių - tai spalio 28 d. vykusi gerosios patirties sklaida „Gabių mokinių ruošimas matematikos olimpiadoms, konkursams“. Kad gabių vaikų ugdymo tema rūpima, rodo, jog į forumą susirinko daugiau nei trečdalis rajono matematikų. Temos aktualumą pagrindžia ir tai, kad spalio mėnesį dviejose rajono gimnazijose pedagogams buvo vedami seminarai minėta tema.

Gabių ir talentingų vaikų ugdymas apima šių vaikų atpažinimą, ugdymo spartinimą, individualizavimą ir turtinimą. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje vykusiame renginyje buvo aptariamas ne vienas šios plačios temos aspektų – užduočių diferencijavimas pagal amžių, gebėjimus, polinkius ir gabių vaikų ugdymo turtinimas dalyvaujant mokyklos, rajono, respublikos matematikos olimpiadose, konkursuose, kituose renginiuose.

Informacija ir įžvalgomis iš seminaro Pilviškių gimnazijoje pasidalijo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Valiūnienė. Ji praplėtė dalyvių suvokimą, kokie vaikai yra laikomi gabiaisiais, kaip juos skatinti ir kokie pagyrimai netinkami, psichologiniais ugdymo aspektais.

Kaip sekasi pažinti, motyvuoti, vertinti gabius mokinius, patirtimi pasidalino Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytoja metodininkė Asta Spangevičienė, Aušros“ gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Marytė Mockienė, Kybartų „Saulės“ progimnazijos matematikos vyresnioji mokytoja Rimutė Jalinskienė.

Džiugu, kad rajono matematikams pavyko padiskutuoti šia įvairiapuse, vis dažniau švietimo profesionalų gvildenama tema ir praturtinti žinias. Jaukios ugdymo aplinkos sukūrimas, Danutės Valiūnienės moderavimas, struktūruoti pranešimai suteikė renginiui šiltumo ir dalykiškumo.

Tai, kad ir rajone, ir respublikoje gabių ir talentingų vaikų paieškos, atpažinimo ir ugdymo plėtros sistema dar tik diegiama, patvirtina LR ŠMM 2014 m. sausio 27 d. įsakymu patvirtintame „Gabių ir talentingų vaikų paieškos, atpažinimo sistemos sukūrimo ir mokyklų šiems vaikams prieinamumo didinimo 2014-2015 m. m. veiksmų plane“ pateikta situacijos analizė - kol kas silpnybės ir grėsmės nusveria stiprybes ir galimybes. Todėl tikimės, kad ši tema rajone vis dažniau ras nišą.