Vilkaviškio technologijų mokytojų edukacinė išvyka „Kūrybiškas, racionalus ir įvairiapusis medžio panaudojimas technologiniame ugdyme

Technologiju mokytojai sveciavosi pas vilkaviskio krasto tautodailininkaSausio 28 d. technologijų mokytojai svečiavosi pas Vilkaviškio krašto tautodailininką Algirdą Šatraitį. Buvęs Alvito pagrindinės mokyklos mokytojas yra išugdęs ne vieną juvelyrą, graverį, skulptorių, stalių, dailininką. Kaip teigia pats tautodailininkas: „Mano kūrybinis metas prasidėjo mokykloje. Mokykla mane pakėlė, čia man buvo duota „žalia gatvė“, į darbą eidavau kaip į šventę, negailėjau nei laiko, nei pastangų“. („Santaka“, 12-09-24)

Išvykai vadovavęs ir edukacinės-metodinės išvykos programą parengęs Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos technologijų mokytojas metodininkas Visvaldas Kalinauskas yra buvęs A. Šatraičio kolega, o šiuo metu - tautodailininko sekėjas, yra sakęs, kad „darbai gimsta mažam kambarėly naudojantis juokingai primityviais įrankiais“. („Santaka“, 12-09-24)

Todėl ne veltui rajono technologijų mokytojai  kūrybiškumo dirbti turint ribotas darbo priemones, įkvėpimo sėmėsi pas šį kūrėją. „Buvo kalbama apie kūrybiškumą, senuosius amatus ir racionalų medienos panaudojimą technologiniame ugdyme. Tautodailininkas A. Šatraitis pristatė savo dirbinių, esančių savo kuklioje gyvenamojoje ir kuriančiojoje erdvėje mini parodą, atskleidė kai kurias specifines darbo paslaptis. Su technologijų mokytojais pasidalino darbo idėjomis bei dirbinių brėžiniais“ (Technologijų metodikos būrelio pirmininkas A. Juškevičius).

Tikimės, kad mokytojų įgyta patirtis sėkmingai bus taikoma ugdymo procese.