Vaiko socialinės ir gamtamokslinės kompetencijų ugdymas pasaulio pažinimo pamokose

vaiko-socialines-ir-gamtamokslines-kompetenciju-ugdymas-pasaulio-pazinimo-pamokoseVilkaviškio r. Sūdavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojų metodinė grupė, skirdama dėmesį vaiko socialinės ir gamtamokslinės kompetencijų ugdymui, sukvietė rajono pradinio ugdymo dalyvius į konferenciją. Buvo siekiama skatinti mokytojus ir mokinius dalintis tiriamojo darbo patirtimi, ugdyti gebėjimus pažinti socialinę aplinką, prasmingai ir atsakingai veikti. Atida kreipiama mokinių nuostatų saugoti, puoselėti gamtą ir kultūros vertybes, formavimui.

Džiugu, kad pranešimų pristatymai buvo nusidažę pavasariškomis spalvomis, spinduliavo šiltu ir glaudžiu mokytojo ir mokinio bendradarbiavimo ryšiu. Pranešimus kartu su mokytojais pristatinėjo mokiniai, kurie pasižymėjo puikiomis iškalbomis, natūraliu džiaugsmu savo mokymosi proceso rezultatais. Organizatoriai praturtino konferenciją suteikdami dalyviams galimybę dalyvauti praktiniame užsiėmime „Eksperimentuodami mokomės“, kurį vedė VŠĮ „VikiLabas“ atstovės.

Pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrosiose programose akcentuojama, jog pasaulio pažinimo pamokų tikslas, kad „pradinėje klasėje mokiniai įgytų bendrą supratimą apie artimiausią gamtinę, socialinę bei kultūrinę aplinką, suprastų, kaip ši aplinka veikia žmogų ir jo gyvenimo būdą, ugdytųsi reikiamus gyvenimui gamtinėje, socialinėje bei kultūrinėje aplinkoje gebėjimus, pozityvią pasaulėvoką ir vertybines nuostatas“. Pranešėjai pristatymais pademonstravo, kad jiems sekasi žingsniuoti keliu, vedančiu prie sėkmingai įgyvendinto pasaulio pažinimo pamokų tikslo.