^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Meniu

Prisijungti

Paieška

Renginių kalendorius

Spalis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Lankytojų statistika

342531
ŠiandienŠiandien84
VakarVakar94
Šią savaitęŠią savaitę552
Šį mėnesįŠį mėnesį1771
Iš visoIš viso342531

Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje

Siuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtojeKovo 18 d. rajono gamtos mokslais besidomintys mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę dalyvauti ir mokytis Pilviškių „Santakos“ gimnazijos organizuotoje respublikinėje konferencijoje „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos srityje“. Tai 9-12 klasių respublikos mokiniams ir jų mokytojams organizuotas renginys, kurio tikslas - tobulinti mokinių ir mokytojų gamtamokslinę ir bendrąsias kompetencijas.


Konferencijoje pranešimus apie oro užterštumo nustatymą, rūgščiųjų kritulių įtaką sėklų dygimui, geležies (III) jonų nustatymą arbatoje, kavoje ir daugelį kitų temų pristatė moksleiviai iš Vilkaviškio, Vilniaus, Prienų, Kalvarijos, Kudirkos Naumiesčio savivaldybių. Kartu su gamtamoksline kompetencija dalyviai turėjo puikią progą plėtoti ir stiprinti bendrąsias kompetencijas - pažinti save, įvertinti savo jėgas, priimti iššūkius, valdyti jausmus, klausti, pagrįsti, kritiškai mąstyti ir t.t.


Konferencijoje ypatinga dovana buvo išgirsti Vilniaus universiteto biochemijos ir molekulinės biologijos katedros habilituotos mokslų daktarės Vidos Bendikienės pranešimą „Dumblių biotechnologijų panaudojimo perspektyva“, Vytauto Didžiojo universiteto biochemijos ir biotechnologijų katedros profesorės habilituotos mokslų daktarės Vidos Mildažienės pranešimą „Augalų komunikacija“ ir Vilniaus Žemynos gimnazijos fizikos mokytojos ekspertės Danguolės Miliauskienės pranešimą „Aukštesniojo lygmens mąstymo gebėjimų ugdymas gamtos mokslų pamokose“. Pranešimuose pateikta informacija - tyrimų naujienos augalų pasaulyje, dumblių panaudojimą ekonomiškam ir ekologiškam gyvenimui, užduočių sudarymas pagal Bloomo taksonomiją ir t.t. - naudinga ne tik besidominančiam gamtos mokslams. Šią mintį pagrindžia B. Bendikienės išsakyti žodžiai, kad „kuo toliau, tuo labiau išsitrina ribos tarp atskirų dalykų. Todėl biologui reikia išmanyti ne tik biologiją, bet ir kitus mokslus“. Mokslininkių ištransliuotas kryptingumas, įsipareigojimas, pasišventimas savo darbui turėjo uždegti „augti“ ne vieną jaunąjį tyrėją.


Tikimės, kad idėja sutelkti gamtos mokslais besidominčius mokinius ir mokytojus bus tęsiama ir „gamtos mokslai, naujosios technologijos neliks nuošalyje“, kaip teigė Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Valiūnienė. O priimti „dovanų“ susirinks didesnė rajono ugdymosi įstaigų bendruomenė.

 

ŠPT informacija

Copyright © 2019. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.