Idėjų mugėje sudarytos sąlygos lyderystės raiškai

Ideju mugeje sudarytos salygos lyderystes raiskaiRajone dažnėja kvalifikacijos tobulinimosi renginių, kuriuose kartu su pedagogais ugdymosi sėkme dalijasi ir mokiniai. Vienas jų - jau tradicija tampanti Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos pedagogų organizuota Marijampolės apskrities mokytojų ir mokinių idėjų mugė „Nuo žinių - kompetencijų ugdymo link“. Birželio 2 d. vykusiose gerosios patirties dalybose 25 pedagogai ir 33 mokiniai išnaudojo sudarytą galimybę skleistis lyderystei, kitiems mugės dalyviams šis renginys - sėkmingo mokymo(si) receptų kalvė. Kokių?

• Kaip kurti saugią mokymo(si) aplinką?
  • Kaip kurti empatišką mokytojo ir mokinio santykį?
  • Kaip pažinti mokinį?
  • Kaip derinti formaliojo ir neformaliojo ugdymo (si) tikslus?
  • Kaip ugdyti pilietiškumą?
  • Kaip derinti dalykinių ir bendrųjų kompetencijų ugdymą(si)?
  • Kaip ugdyti XXI a. reikalingus gebėjimus?
  • Kaip mokyti(s) viešojo kalbėjimo?
  • Kaip plėtoti lyderystę?

Džiugu, kad renginį organizuojančios mokyklos pedagogai visų pirma patys rodė iniciatyvą: Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendruomenė pristatė daugiausia pranešimų. Tikimės, kad ateityje rajono ugdymo įstaigų pedagogai efektyviau išnaudos kuriamą aplinką mokymo(si) sėkmės dalyboms.