^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Auklėjimas

noras tapti sirdies tevaisLiepos 5 d. vyko septintasis grupės susitikimas tema „Auklėjimas“. Šioje mokymo dalyje siekėme sutelkti dėmesį į vaikų raidos poreikių tenkinimą juos auklėjant. Vienas iš keliamų reikalavimų būsimiems globėjams ir įtėviams - tai gebėti tinkamai auklėti vaikus ir drausminti juos priimtinomis priemonėmis. 

 

Auklėjant vaikus dažnai yra painiojamos disciplina ir bausmė. Disciplinos tikslas yra ginti vaikus, saugoti ir padėti jiems augti mokantis, o taikydami bausmes mes vaikus nubaudžiame kaip kokius nusikaltėlius ir verčiame kęsti emocinį ir fizinį skausmą. Tam, kad galėtume sėkmingai taikyti veiksmingus vaikų auklėjimo metodus, pirmasis žingsnis yra suprasti, ko vaikas siekia vienokiu ar kitokiu savo elgesiu. Kaip teigia dalyviai, daug dėmesio skiriame bandydami pakeisti ar ištaisyti vaikų nepriimtiną elgesį, o tą galime padaryti padėdami jiems geriau jaustis, ugdydami jų pasitikėjimą savimi siekiant savo tikslų. Mokymosi dalyviai suprato, kad vienas iš veiksmingiausių būdų skatinti savigarbą ir savikontrolę – skatinti teigiamą elgesį. Jį reikia skatinti pirma savo pavyzdžiu, išklausant vaikus, pagiriant, padrąsinant, patariant ir paaiškinant.

 

Vaikai negimsta, pasitikintys savimi, mandagūs ir drausmingi. Juos to reikia išmokyti. Nuo to, kokios pozicijos mes suaugusieji laikysimės auklėdami vaikus, priklausys, koks jis bus užaugęs.

 

Dangira Armanavičienė ir Sandra Pautienytė,

Vilkaviškio r. švietimo pagalbos tarnybos atestuotos socialinės darbuotojos

 

Liepos 5 d. vyko septintasis grupės susitikimas tema „Auklėjimas“. Šioje mokymo dalyje siekėme sutelkti dėmesį į vaikų raidos poreikių tenkinimą juos auklėjant. Vienas iš keliamų reikalavimų būsimiems globėjams ir įtėviams - tai gebėti tinkamai auklėti vaikus ir drausminti juos priimtinomis priemonėmis. Auklėjant vaikus dažnai yra painiojamos disciplina ir bausmė. Disciplinos tikslas yra ginti vaikus, saugoti ir padėti jiems augti mokantis, o taikydami bausmes mes vaikus nubaudžiame kaip kokius nusikaltėlius ir verčiame kęsti emocinį ir fizinį skausmą. Tam, kad galėtume sėkmingai taikyti veiksmingus vaikų auklėjimo metodus, pirmasis žingsnis yra suprasti, ko vaikas siekia vienokiu ar kitokiu savo elgesiu. Kaip teigia dalyviai, daug dėmesio skiriame bandydami pakeisti ar ištaisyti vaikų nepriimtiną elgesį, o tą galime padaryti padėdami jiems geriau jaustis, ugdydami jų pasitikėjimą savimi siekiant savo tikslų. Mokymosi dalyviai suprato, kad vienas iš veiksmingiausių būdų skatinti savigarbą ir savikontrolę – skatinti teigiamą elgesį. Jį reikia skatinti pirma savo pavyzdžiu, išklausant vaikus, pagiriant, padrąsinant, patariant ir paaiškinant.Vaikai negimsta, pasitikintys savimi, mandagūs ir drausmingi. Juos to reikia išmokyti. Nuo to, kokios pozicijos mes suaugusieji laikysimės auklėdami vaikus, priklausys, koks jis bus užaugęs.
Dangira Armanavičienė ir Sandra Pautienytė, Vilkaviškio r. švietimo pagalbos tarnybos atestuotos socialinės darbuotojos

Copyright © 2024. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.