^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje 2017“

2017 03 Respublikine mokiniu ir mokytoju konferencija„Maži, bet tiek daug sugeba“, – apie mokinius kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto biochemijos ir biotechnologijų katedros profesorė habilituota mokslų daktarė Vida Mildažienė. Ir tai visiška tiesa! Vasario 10 dieną Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje 2017“. Antrus metus iš eilės gimnazijoje rengiamas renginys jau tampa tradicija. Mintis ir idėjos 2016 m. atėjo biologijos mokytojai Ritai Kazlauskienei, o konferencijos tikslas – tobulinti mokinių ir mokytojų gamtamokslinę ir bendrąsias kompetencijas.


Nuo pat ryto gimnazijoje rinkosi dalyviai ir jų mokytojai iš Vilniaus, Kybartų, Sūduvos, Kaišiadorių, Sasnavos bei mūsų gimnazijos. Renginyje dar svečiavosi konferencijos globėjas, seimo narys, Kęstutis Smirnovas su savo padėjėju Bernardu Marčiukoniu, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Valdas Kamaitis, VDU biologijos katedros profesorė Eugenija Kupčinskienė, Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Asta Grinevičienė, šios tarnybos andragogės Gileta Naujokienė ir Gintarė Venckienė. Konferencija prasidėjo sveikinimais, palinkėjimais mokiniams ir jų mokytojams, nuotaikingu Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pristatymu ir tautinių šokių kolektyvų pasirodymais.


Konferencijoje mokiniai pristatė tokius savo atliktus tyrimus kaip „Medaus tyrimas: ar visada valgome kokybišką medų“, „Anglies dioksido kiekio nustatymas patalpose“, „Oro užterštumas SO2 dujomis pagal testą Širvintų r. vietovėse“, „Agrocheminis dirvožemio tyrimas“, „Rūgščių lietų įtaka sėklų dygimui ir daigų augimui“, „Invaziniai augalai Lietuvoje. Bitinė sprigė“ ir kt. Kaip sekėsi mokiniams atlikti tyrimus ir kodėl buvo pasirinktos tokios temos, pristatė mokinius ruošę mokytojai. Visus mokinių darbus komentavo, pastabas ir pasiūlymus teikė, mokinius klausinėjo, pagal iš anksto nustatytus kriterijus vertino komisija: VDU profesorės Vida Mildažienė ir Eugenija Kupčinskienė, Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Asta Grinevičienė.


Konferencijoje savo pranešimą skaitė ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Vida Mildažienė. Ji supažindino konferencijos klausytojus su „Superorganizmais lėtūnais – išlikimo lyderiais“. Kas galėjo pamanyti, kad tokie negirdėti ir keistos išvaizdos padarėliai gyvena beveik kiekvieno iš mūsų kieme!


Po visų pranešimų ir sočių pietų mokiniai su savo mokytojais dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose „Kaip prakalbinti augalų žioteles“ ir „Invazinių augalų fenologinių rodiklių parinkimas ir matavimas“, kuriuos vedė VDU profesorės Vida Mildažienė ir Eugenija Kupčinskienė. Visus mokinius, vėl susirinkusius aktų salėje, gimnazijos direktorė apdovanojo konferencijos rėmėjo AB „Kauno grūdai“ dovanomis, o mokytojus – gimnazijos atminimo dovanėlėmis ir knygomis. Komisijos teikimu už puikų pranešimą „Agrocheminis dirvožemio tyrimas“ apdovanoti Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos mokiniai Laurynas Maciulevičius ir Ineta Stankevičiūtė, už labai gerą pranešimą „Oro užterštumo nustatymas pagal bioindikatorius“ – Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai Paula Išganaitytė, Arnoldas Janušauskas, Tomas Astrauskas ir Modestas Valuckas, už gerą pranešimą „Skaidytojų (sliekų) papildymas Lygumų mokyklos teritorijoje“ – Sasnavos pagrindinės mokyklos mokiniai Evelina Čebatoriūtė, Eva Rauluševičiūtė, Monika Potockaitė ir Fausta Mikaliūkštytė. Mokiniai ir jų mokytojai apdovanoti diplomais ir Pilviškių jungtinės metodistų bažnyčios įsteigtais prizais. O Sasnavos pagrindinės mokyklos mokiniams, komisijos nuomone, dar įteiktas ir konferencijos globėjo Kęstučio Smirnovo prizas.


Smagu, kad klausytojai buvo patenkinti įvykusia konferencija, rado arba vėl susitiko su savo senai matytais draugais iš kitų mokyklų, kad jiems kilo naujų minčių, idėjų, planų ateičiai. Kaip teigė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinės „Galbūt pradėsime bendradarbiauti su VDU, su mokine, kuri mokėsi mūsų gimnazijoje ir atliko magistro darbą apie medų“. Jos mano, kad šioje konferencijoje „Įdomu paklausyti kitų mokinių, profesorių, ką galima naujo atlikti, nes tokių dalykų pamokoje neišgirsi, o išgirsti tik būtent tokiuose renginiuose“. Mokiniams pritaria ir juos atlydėję mokytojai, kurie džiaugiasi savo mokiniais, jų atliktais darbais ir mato šiuose mokiniuose didelį potencialą. „Tai – tobulėjimas, žinių gavimas. Mokiniai yra žingeidūs, jie nori dirbti. Tai paskatinimas ir mokytojui, noras dirbti ir tobulėti pačiam“ – teigė Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos mokytoja Laimutė Žakienė. Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytoja Evelina Macijauskienė džiaugiasi bendradarbiavimu su „Santakos“ gimnazija: „Emocijos ir nuotaikos labai geros, įspūdis irgi geras. Labai įdomūs vaikų pranešimai, pasisėmėm minčių, idėjų, kaip galėtume praplėsti savo tyrimus, ką naujo padaryti“. O Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos andragogė Gileta Naujokienė, ir pernai buvojusi šioje konferencijoje, pastebėjo, jog „Šių metų konferenciją galima būtų įvardinti kaip aukštesnio lygio, t. y. ji patobulėjusi ir pačioje organizacijoje – štai matome ir mokytojus, kalbančius prieš pranešimus. Pačių vaikų tyrimai – įvairesnių temų. Linkėčiau, kad ir sekančiais metais atsirastų konferencija „2018“ ir dar ieškoti naujų temų, kūrybiškumo, tęstinumo ir tobulėjimo gamtamoksliniuose tyrimuose“.


Agnė Jašinskaitė, I A gimn. kl.,
Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazija

 

01

 

01

 

01

 

01

Copyright © 2024. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.