Vasaris 2018

Vilkaviškio vaikų lopšelyje darželyje „Buratinas“ vyko 5-ių mokymų ciklas tėvams „Profesionali tėvystė“ ir tęsis toliau

BuratinasGyvenimas šeimoje, ypač auginant, auklėjant vaikus, neišvengiamai iš mūsų reikalauja nuolatinių pastangų, žinių, patirties, saviugdos, o norint išlaikyti žinias ir įgūdžius, reikia jas nuolat atnaujinti ir palaikyti. Todėl Vilkaviškio vaikų lopšelyje darželyje „Buratinas“ 2017 m. spalio – gruodžio mėnesiais jau antrą kartą vyko 5-ių mokymų ciklas tėvams „Profesionali tėvystė“. Mokymus vedė Vilkaviškio ŠPT atestuota socialinė darbuotoja Sandra Pautienytė, jai talkino naujai Tarnyboje pradėjusi dirbti psichologė Ugnė Vasilė, įstaigos socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė.

Mokymuose dalyvavo devynios įstaigą lankančių ugdytinių mamos. Susitikimų metu buvo analizuojamos temos apie vaikų savivertės formavimą, elgesio reikšmės suvokimą, bendravimą su vaiku, atsakomybės jausmo skatinimą ir reagavimą į nepriimtiną elgesį, lytinio ugdymo klausimai bei tema apie tapimą partneriais auklėjant vaikus. Dalyvės gavo naujų žinių, informacijos bei praktinių įgūdžių, padėsiančių labiau suprasti savo vaikus, jų netinkamo elgesio priežastis.

Štai keletas dalyvių atsiliepimų: „Įstrigo tai, kad aiškiai, paprastai buvo pateikta medžiaga, buvo galima diskutuoti, išsakyti savo nuomonę. Svarbi mintis, kad dėl sėkmingo vaikų auklėjimo tėvai turi skirti laiko ir vienas kitam, puoselėti tarpusavio partnerystę“. „Labiausiai sudomino lytinio ugdymo tema, šiuo klausimu mums trūksta žinių ir patirties…“. „Labiausiai įsiminė metodas, kaip reaguoti į nepriimtiną vaiko elgesį; kaip vienu sakiniu galima išsakyti ir jausmus, ir pastabas, ir lūkesčius dėl tinkamo elgesio“.

Tai buvo prasmingas, gerų emocijų, susimąstymų, diskusijų laikas kartu su žmonėmis, kuriems svarbūs panašūs klausimai dėl savo vaikų ir dėl savęs pačių.

„Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų:
džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu
ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti“. (P.Coelho)

Vilkaviškio vaikų lopšelio - darželio „Buratinas“
Socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė

Buratinas 5 mokymai