Vasaris 2018

Už vaiko gerovę esame atsakingi visi

Uz vaiko gerove esame atsakingi visi2018 m. sausio 16 d.> Vilkaviškio rajono savivaldybėje vyko Vilkaviškio rajono ugdymo įstaigų> socialinių pedagogų ir psichologų susitikimas, kurio tikslas - stiprinti žinias ir pasidalinti turima patirtimi apie smurtą artimoje aplinkoje, atpažinimą ir pagalbos galimybes.

Tema apie smurtą nėra maloni ir tokia, apie kurią norėtųsi kalbėtis dar ir dar, tačiau suprantame, kad privalome skleisti ir nešti žinią, jog visuomenė taptų sąmoningesnė ir nepakanti smurtui. Smurtas yra ne tik jame dalyvaujančių asmenų, bet ir visos visuomenės problema. Dažniausiai galvojame, kad smurtas yra tik fizinis, tačiau egzistuoja ir kitos smurto rūšys. Moksliniai tyrimai rodo, kad vaikystėje patirta prievarta neigiamai veikia fizinį ir psichinį vaiko vystymąsi. Net ir suaugus išlieka vaikystėje patirto smurto pasekmės. Taigi, kokios smurto rūšys gali būti naudojamos prieš vaikus?

Fizinis smurtas – tai sąmoningi ir tyčiniai suaugusiųjų veiksmai vaiko atžvilgiu, kurie sukelia skausmą, sveikatos ir vystymosi sutrikimus.

Psichologinis, emocinis smurtas - tai pasityčiojimas iš vaiko, žodinis agresyvus elgesys, žeminimas, įžeidinėjimas, gąsdinimas, grasinimas, vertimas jaustis kaltu, nuolatinis blogos savijautos sukėlimas, parodymas, kad vaikas nėra mylimas, kad yra blogesnis už kitus, aprėkimas, apkalbėjimas už akių siekiant pažeminti, įžeidžiančių raštelių, SMS žinučių ar elektroninių laiškų rašymas, privačios informacijos atskleidimas siekiant pažeminti ir t. t.

Seksualinis smurtas arba išnaudojimas – tai vaikų ir paauglių įtraukimas į seksualinę veiklą, kuriai jie nėra pakankamai subrendę, kurią ne visiškai suvokia, į kurią nesugeba tinkamai reaguoti, kuri pažeidžia socialinius tabu ir kuria tvirkintojas siekia patenkinti savo seksualinius poreikius ar gauti su šia sritimi susijusį pelną.

Nepriežiūra, apleistumas – tai ilgalaikis fizinių ir psichinių vaiko poreikių netenkinimas, dėl kurių kyla grėsmė vaiko visaverčiam vystymuisi ir funkcionavimui.

Nuo kiekvieno iš mūsų, nepriklausomai, kiek artima smurto artimoje aplinkoje problema, priklauso bendras visuomenės požiūris. Mes privalome apsaugoti vaikus nuo juos žalojančios patirties.

ŠPT informacija

Kas yra mokymasis?