^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Meniu

Prisijungti

Paieška

Renginių kalendorius

Sausis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Lankytojų statistika

317408
ŠiandienŠiandien55
VakarVakar93
Šią savaitęŠią savaitę148
Šį mėnesįŠį mėnesį1999
Iš visoIš viso317408

Savistaba. Dialogas. Bendradarbiavimas.


Savistaba2018 m. sausio 11 d. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre (Karalių k.) vyko baigiamasis vadovų ir jų pavaduotojų ugdymui praktinis susitikimas, įgyvendinant 2017 m. Bendrųjų bei vadybinių kompetencijų tobulinimo(si) programą. Tikslas - dalijantis profesine ir asmenine patirtimi, atskleisti, ką padėjo suprasti 2017 m. įgyvendinami darbai. Savo veikimu siekėme reflektuoti savo patirtį, formuotis mokymosi visą gyvenimą nuostatą, atvirumą mokymuisi, savivoką. Ir tokiu būdu stiprinome ir plėtojome asmeninio veiksmingumo, mokėjimo mokytis kompetencijas.

 


Susitikimo metu pranešėjų temos sukosi apie lyderystę ir vadybą, kurios, skaitant Geros mokyklos koncepciją, turėtų būti įgalinančios. Vadovai, Švietimo kultūros ir sporto skyriaus specialistė skaitydami pranešimus ištransliavo dialogo ir susitarimų kultūros, savanorystės, pasidalytosios lyderystės, duomenimis grįstų sprendimų, bendravimo ir bendradarbiavimo, emocinio intelekto, kūrybiškumo ir valios veikti svarbą bei atskleidė vadybinius ir administracinius sprendimus. Skaityti pranešimai ir lektoriai:

 

  • „Atrask save“, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Savickienė;
  • „Bendradarbiavimo svarba renkant ir panaudojant duomenis“, Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Sidutė Černauskienė ir pavaduotoja ugdymui Rima Miknaitienė;
  • „Lyderystė mokykloje“, Vilkaviškio pradinės mokyklos direktorė Asta Strazdienė;
  • „Mokymasis bendradarbiaujant“ Alvito pagrindinės mokyklos direktorius Rolandas Bulkauskas ir Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Sidutė Černauskienė;
  • „Autentiškas pokalbis“, Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Asta Grinevičienė;
  • „Ar tai, ką kūrėme, yra tvaru?“, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydrė Žilinskienė.


Mokymosi dalyviams, kurie tądien neskaitė pranešimų, buvo sudarytos sąlygos pasidžiaugti nuveiktais darbais ar pasidalinti rūpesčiais. Buvo įvardinta, kas vadovus džiugina jų darbe: vaikai ir jaunimas ar visa bendruomenė, problemų išsprendimas kartu su kolektyvu, bendravimas ir bendradarbiavimas, dienų unikalumas, neformalumas, kūrybiniai sprendimai, nuolatinis tobulėjimas, geras mikroklimatas, galimybė dirbti su visais žmonėmis, nauji iššūkiai. Vadovai džiaugėsi ir didžiavosi parengtais ir įgyvendintais projektais, mokinių laimėjimais, įsigytomis mokymosi priemonėmis, aukštais veiklos įsivertinimo rodikliais, naujais specialistais, suteikta pagalba ar išspręsta problema, parengtais naujais dokumentais, aukštesnėmis kvalifikacinėmis kategorijomis, kryptingu darbu, vidine ramybe. Išsakytos mintys atspindėjo Geros mokyklos koncepcijos dedamąsias.


Gyvenime visada siekiame (reikėtų siekti) balanso tarp gėrio ir blogio, tarp sėkmės ar nesėkmės. Susitikimo metu buvo išsakytos mintys ir apie tai, kas neramina, liūdina mus kasdienėje veikloje. Galima sakyti, visi įvardino dokumentų gausą, per greitą jų kaitą, begalinį tempą, chaotiškus ir neapgalvotus sprendimus. Privertė susimąstyti ir vieno vadovo pasakymas: „Kodėl taip nerimaujame dėl „popierizmo“, juk dažniausiai pagal tai tik ir vertinamas mūsų darbas...“ Tikėtina, 2018 metais rasime dar daugiau galimybių, kur galėsime atskleisti savo nuveiktus darbus, kursimės bendradarbiavimu grįstą kultūrą, kurioje svarbus ir procesas, ir rezultatas.


Vienas iš užduotų klausimų visiems mokymosi dalyviams – įvardinti metaforą, posakį, kuris labiausiai apibūdina mano darbą. Sudėjus gaunasi puikus energetinis užtaisas 2018 metams:


Niekada nesakyk „niekada“...
Darbas žmogų puošia...
Viskas praeina ir tai praeis...
Uch!!!
Nieko nėra amžino...
Žmogus žmogui žmogus...
Nuostabu! Judesys!Savistaba1.jpg
Ką gali atlikti tuoj – niekada

nesakyk rytoj...
Devyni amatai - dešimtas badas...
Kūryba... Bičių avilys...
Nors persiplėšk...
O jūs vaikai taip darykit, kaip

Jurgelis daro...
Šiandien gerai, rytoj...
Suk suk ratelį, suk į vieną pusę...
Skruzdėlynas...
Ką gali padaryti šiandien – neatidėk rytojui...
Kas moka, tas muziką užsako...
Versmė...
Ariu ariu ir galo nėra...
Lazda turi 2 galus...
Po tamsios nakties visada ateina šviesus rytojus..


ŠPT informacija

Copyright © 2019. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.