Projektas „Asmenybės gyvenimo vizija“

Projektas asmenybes gyvenimo vizijaProjekto organizatorius ir įgyvendintojas: Vilkaviškio r. švietimo pagalbos tarnybos andragogė Gintarė Gudeliauskė. Baigta profesijos edukologijos programa ir įgytas edukologijos magistro laipsnis. Vienas iš gebėjimų baigus šias studijas - konsultuoti mokinius profesijos pasirinkimo ir karjeros planavimo klausimais.
Tikslas: sudarant sąlygas reikalingų kompetencijų plėtrai, aktyvinti mokinius karjeros klausimais.
Trukmė: 3 susitikimai (1 akad. val.) + 1 nuotolinis kontaktas.
Ugdomos kompetencijos: savęs pažinimo, karjeros galimybių pažinimo, karjeros planavimo, karjeros įgyvendinimo.

Susitikimų planas

Projektas asmenybes gyvenimo vizija 01

I. Savęs charakterizavimas – įžengimas į asmeninę realybę (sudaromos sąlygos analizuoti asmenines vertybes, troškimus, gyvenimo patirtį, susijusią su sprendimų priėmimu ir pan.)

Nauda
Minčių lietus, autobiografija, fotografija/filmavimas. Mokiniai gebės įvardyti ir pavyzdžiais įrodyti savo asmenybės stipriąsias puses, numatyti tobulėjimo gaires. analizuoti socialinę aplinką.

II. Man gyvenime reikšmingi elementai (sudaromos sąlygos analizuoti socialinę aplinką ir save joje)

Nauda
Atvejo analizė, gyvenimo kvadratai, darbas poroje. Mokiniai gebės kritiškai vertinti informaciją apie studijų sritis, profesijas, įsidarbinimo galimybes, formuluoti savo karjeros viziją, tyrinėti sprendimų patirtį.

III. Karjeros galimybių pažinimas (sudaromos sąlygos rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją, sukurti asmeninį karjeros planą)

Nauda
Atvejo analizė (naudojant interneto išteklius), plano kūrimas. Mokiniai gebės kritiškai vertinti informaciją apie studijų sritis, profesijas, įsidarbinimo galimybes, formuluoti savo karjeros viziją, tyrinėti sprendimų patirtį.

IV. Kūrybiški sprendimai karjeros įgyvendinime (sudaromos sąlygos taikyti ir tobulinti bendrąsias kompetencijas, įgyvendinant karjerą, kūrybiškai organizuoti darbo iešką)

Nauda
Reklamos kūrimas (reklama – tai savęs pristatymo sukūrimas ir publikavimas pasirinktu būdu: socialinėje paskyroje ir t.t., siekiant, sulaukti reakcijų - komentarų), refleksija (gautų komentarų analizė išryškinant įvardintas svarbiomis tiesas sau). Mokiniai gebės kritiškai vertinti ir pasirinkti konkrečioje karjeros situacijoje tinkamus darbo ieškos būdus, pozityviai reaguoti dinamiškai kintančiomis sąlygomis, improvizuoti.

naud‖à (3) 1. kas naudinga, vertinga, pelninga; Projektas asmenybes gyvenimo vizija 02
3. teigiamas, palankus rezultatas (DLKŽ).