Birželis 2018

Literatūra

Literatura 1John W. James, Russell Friedman su Leslie Landon Matthews „Kai sielvartauja vaikai“
Suaugusiesiems skirta knyga, kad jie išmoktų padėti vaikams lengviau išgyventi artimųjų mirtį, tėvų skyrybas, augintinio netektį, persikraustymą ir kitas permainas.

Literatura 2Jesper Juul „Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda. Ramiai per audringus laikus“
Knygoje rasite daugumai tėvų iškylančias problemas. Suprasite, iš kur jos atsiranda ir kaip su jomis gyventi. Daugybė tėvų susiduria su tais pačiais sunkumais - taigi jūs ne vieniši. Tačiau visi tėvai nori vieno ir to paties: suprasti ir mylėti savo vaikus net ir tuomet, kai jie - konfliktiški, probleminiai, erzinantys paaugliai.

Literatura 3Joan Durant „Stiprių santykių tarp tėvų ir vaiko kūrimo vadovas: teigiamas, vaiko teisių nuostatomis pagrįstas požiūris“
Šis leidinys yra skirtas tėvams, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus vaikus jie augina ir kokioje kultūroje gyvena. Informacija, kuri pateikta šiame leidinyje, bus naudinga bet kokiems tėvų ir vaikų santykiams.

Literatura 4Julija Gippenreiter „Sunkūs vaikai. Praktiniai patarimai auklėtojams ir tėvams“
„Sunkiems“ vaikams reikia ypatingo rūpesčio, kad jų raida būtų sėkminga. Knygos autorė Sabine Herm pasakoja, kaip jiems padėti. Pirmiausia ji apibūdina išsiskiriančio vaikų elgesio formas, paaiškina jų agresyvumo, per didelio aktyvumo, dėmesio sutrikimo priežastis ir remdamasi tuo duoda praktinių patarimų, kaip auklėti tokius vaikus, kaip su jais bendrauti.
Tai veiksmingi sunkumų tyrimo būdai, pedagogo ir vaiko santykių formavimas, naujos darbo su tėvais formos. Ši jautriai parašyta knyga tiesia naujus kelius į „sunkaus“ vaiko pasaulį.

Literatura 5Peters Ruth „Nebijokite drausminti vaikų“
Autorė pasakoja ir apie neveiksmingus auklėjimo būdus, apie situacijas, kai tėvai nepasirengę veiksmingai reaguoti į netinkamą vaikų elgesį.

Literatura 6Aušra Kurienė „Kaip užauginti žmogų“
Japonai leidžia viską, o prancūzai – nieko. Kokia auklėjimo teorija keroja Jūsų gyvenime? 35 metus konsultuojanti psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė knygoje kalba apie lietuvių patirtį, pritaikomą auginant mūsų vaikus. Žemėlapis, kad nepasiklystumėt, o nuklydę rastumėt kelią. Ar tenkinti visus dvimečio „noriu“? Leisti ar neleisti į darželį? Ar mažajam viskas gerai, jei jis dėvi betmeno kostiumą ir nenori mokytis skaičiuoti? Ar leisti vaikui bijoti? Ar išgyvens jis mokykloje? Kūdikio laukimas ir rožinės svajonių pilys – Tėvo vaidmuo – Mažieji skundikai – Naujas didelis pasaulis mokykla – Pirmoji meilė – Santykio kūrimo magija – Netekties, emigracijos, skyrybų vaikai ir kt. Mes, tėvai, nesame techninis vaikų aptarnavimo personalas, mes auginame žmogų, kuriam reikia ne tik maisto ir būsto, bet ir žmogiško santykio – meilės, dėmesio, užuojautos, bendravimo. Tik nuolatinis ryšys, kai apsikeičiame žodžiais, veiksmais ir jausmais, gimdo jautrumą, o šioje terpėje auga žmogus.

Literatura 7Josh Shipp „Suaugusiųjų gidas po paauglių pasaulį: kaip suprasti paauglio elgesį, išugdyti jo tvirtą pasitikėjimą savimi bei kitais ir užauginti garbingą žmogų“
Knygoje pateikiama informacija apie paauglių smegenyse vykstančias transformacijas, dalijamasi aukščiausio lygio paauglių ir suaugusiųjų santykių ekspertų patirtimi, siūlomi praktiniai scenarijai, kuriais vadovaujantis galima lengviau susidoroti su tokiomis sudėtingomis temomis kaip:
• ATLEIDIMAS: Ką daryti, kai mano paauglį vaiką įskaudina ir tai nėra jo kaltė?
• BENDRAVIMAS: Kaip kalbėtis su paaugliais? Jie tik vaiposi.
• PASITIKĖJIMAS: Nebepasitikiu paaugliu vaiku. Kaip tai pakeisti?
• PATYČIOS: Padėkite! Paauglys (arba jo draugai) persekiojami, iš jų tyčiojasi.
• SUNKŪS POKALBIAI: Narkotikai. Mirtis. Seksas. O, varge!

Literatura 8Adele Faber, Elaine Mazlish „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų“
Tai praktiškas ir aiškus gidas tėvams, norintiems efektyviai bendrauti su savo vaikais. Gausybė aprašymų, pavyzdžių ir iliustracijų suteikia tėvams galimybę praktiškai pritaikyti naujas žinias – mokytis kalbėti su vaikais ir spręsti problemas. Tai knyga, kuria galima naudotis individualiai arba analizuoti grupėse. Joje aprašomi būdai yra tinkami bendrauti su įvairaus amžiaus vaikais. Jau klasika tapęs kūrinys ir šiandien yra toks pat aktualus ir naudingas, kaip ir tada, kai prieš trisdešimt metų buvo išleistas pirmąkart.