^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Savipagalba - būdas padėti sau ir kitam

SavipagalbaJau tampa tradicija organizuoti kalėdinį savipagalbos grupės susitikimą metų pabaigoje. 2018-ųjų gruodžio 19 d. vyko penkioliktasis šiais metais savipagalbos grupės susitikimas. Susitikimo tema -„Gyvenimo prieskoniai“. Prieskonių metafora pasirinktina neatsitiktinai, ja norėta išryškinti vertybes, kurios yra mūsų veikimo pamatas, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę.

 


Tačiau kaip tą pamatą susikurti, kokie turėtų būti mūsų gyvenimo „prieskoniai“? Šiek tiek vanilės švelnumo, truputis cinamono jaukumo ir…? Sakinio tęsinys, kurį sukūrėme su globėjais (rūpintojais) ir budinčiais globotojais paprastas: žiupsnelis atsakomybės ir meilės, truputis pagarbos ir išklausymo, šiek tiek rūpesčio, švelnumo, supratimo, paguodos ir viską pabarstome šypsena ir džiaugsmu. Susitikimo metu taip pat galėjome pamąstyti: kas yra svarbu, kas per tuos metus įvyko, ką naujo sužinojau ar išmokau, kas buvo sunkiausia, kas buvo gerai, ką buvo galima padaryti dar geriau, o gal kažką reikėtų pakeisti?


Savipagalbos grupėse laukiami visi rajono globėjai (rūpintojai), įtėviai ir budintys globotojai. Susitikimuose grupės nariai keičiasi gyvenimiška patirtimi, analizuoja ją, stengiasi tapti atrama vienas kitam.


Grupėje vyrauja empatijos jausmas, kuris padeda spręsti kiekvieną dieną iškylančias problemas ar sunkumus. Susitikimai pagrįsti bendrumo jausmu, savitarpio supratimu, pasitikėjimu ir pagarba. Svarbu, kad kiekvienas čia atėjęs žmogus turi galimybę pasidalinti patirtimi, mintimis, kurios bus išklausytos.


Globėjai girdėdami kitų patirtis, geriau suvokia problemas, atranda jų sprendimo būdus. Viena svarbiausių tiesų, kurią suvokia grupės nariai – tai, kad dauguma gyvenimiškų situacijų priklauso nuo jų, kad būtent jie prisiima atsakomybę už savo ir vaikų gyvenimą.


Žmonės, dalyvaujantys savipagalbos grupės veikloje, yra ne tik pagalbos gavėjai, bet kartu ir pagalbininkai. Padėti kitiems reiškia padėti ir pačiam sau.


ŠPT mokymo specialistė
Sandra Pautienytė

Copyright © 2020. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.