...palaikymo

PalaikymoVilija, Kamilė, Gabrielė, Dainora, Edvinas, Erlandas, Juozas, Gabrielius, Živilė, Rugilė, Marius, Eimantas, Martynas, Paulius, Airidas, Paulina, Viktorija, Ernestas, Aronas, Ieva, Ligita, Pijus, Erikas, Ugnė, Deimantė, Ramūnas, Monika, Greta, Sabina, Dovydas – Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos mokiniai, su kuriais nuo 2019 m. sausio mėn. keturis mėnesius iš eilės susitikdavome kalbėtis apie asmenybės gyvenimo viziją. Nors susitikdavome tik vieną kartą per mėnesį, tačiau emocijų ir įvairių jausmų lankymo mumyse užtekdavo ilgam.

Mokinių paklausus, ko reikėtų, kad susitikimai būtų sklandūs, nuskambėjo atsakymas – palaikymo. Mokykloje mokiniai turi „užsiauginti“ pasitikėjimą savimi, subręsti rimtesniems ateities sprendimams, susijusiems su karjeros planavimu, tenkintis tarpasmeniniu bendravimu ir pan. Remdamosi Lekavičiene R., Antiniene D. (2012), teigiame, „jog aplinkinių žmonių ir savo emocijų pažinimas ir supratimas, jų valdymas bei kontrolė, empatija ir t.t. skatina efektyvų tarpasmeninį bendravimą, pozityviai veikia individualius sprendimus bei, apskritai, asmens psichologinį funkcionavimą“.

Užsiėmimų metu, orientuojantis į svajonių profesiją, analizavome save: savo stipriąsias ir tobulintinas puses, veikimą individuliai ir komandoje, stiprinome pasitikėjimą savimi, drąsą klysti ir kt. Nemažai pastangų mums prireikė sakant komplimentą savo draugui. Tą daryti skatinome ir skatiname rašydamos šį permąstytą tekstą. Nematerialūs dalykai, šiuo atveju žodžiai, gali palikti gilią žymę asmenybės formavimesi. Tai galima ir nesudėtinga palaikymo forma.

Užbaigdamos, norime pacituoti delfi.lt publikuoto straipsnio pastraipą iš jautraus draugo laiško: Žinau, kartais sunku pasitikėti kitais, ypač jei turėjai skaudžios patirties santykyje su žmonėmis. Kartais norisi išverkti visą skausmą, kuris tūno mūsų širdyse, kartais norisi nuo jo pabėgti, kartais jį paslėpti po krūva spynų ir niekada šių durų neatverti… Tačiau mūsų gyvenime tikrai atsiranda žmonių, kurie kaip angelai tam tikru gyvenimo momentu laiko Tave tvirtai už rankos ir padeda eiti šiuo keliu. Paprasti, nuoširdūs žmonės, kuriems Tu iš tiesų rūpi toks, koks esi. Įsileisk juos į savo gyvenimą!

Gintarė ir Laura