^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Laikas kartu

laikas kartuLiepos pirmąjį sekmadienį minima vaikų Globėjų diena. Birželio 30 – liepos 5 dienomis Vilkaviškio rajono globėjams, jų globojamiems vaikams bei visuomenei buvo suorganizuotas renginių ciklas šiai dienai paminėti. Renginių tikslas – pabūti visiems kartu netradicinėje aplinkoje stiprinant tarpusavio santykius. Globos centro specialistės suorganizavo 9 veiklas, kuriose save išbandyti galėjo visi. Užsiėmimai buvo skirti įvairaus amžiaus dalyviams ir kiekvienas galėjo pasirinkti tinkamiausią veiklą.

 


Šiuo renginių ciklu norėta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kokia svarbi vaikui yra šeima. Vykdomų veiklų metu globėjai stiprino pasitikėjimą savimi, tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius su vaikais bei globos koordinatoriais atliekant užduotis veiklose, kartu. Veiklos padėjo suprasti, kaip yra svarbu turėti šalia vienas kitą: mamą, vaiką, draugą ar kolegą. Visi kartu stiprino gebėjimus klausytis vienas kito, dalintis mintimis bei laisvai išsakyti savo nuomonę. Vaikų šypsenos ir geros emocijos patvirtino, kaip svarbu yra šeima ir laikas praleistas kartu.


Vaikui šeima yra tarsi šydas, apsaugantis jį nuo įvairių pavojų. Turėti tokią dovaną gali, deja, ne visi. Šiuo metu vaikų globos institucijose be tėvų globos auga 1777 vaikai, kurie neturi galimybės jausti šeimos šilumą, rūpestį bei meilę. Šiems vaikams yra reikalinga ypatinga visų mūsų pagalba, nes vaikas be šeimos, be savojo skydo, yra nelaimingas, liūdnas, įskaudintas, apleistas ir pamirštas. Kamuojant tokiems jausmams, lengva tapti piktu žmogumi ir pyktį išlieti netinkamu elgesiu. Svarbu prisiminti, kad kiekvienas iš mūsų dažnai norime tiesiog būti mylimi, reikalingi, ir visai nesvarbu, kokio amžiaus esame. Vaikams tai ypač svarbu ir giliai savo mažose širdelėse jie vis dar nori būti mylimi, kad ir kokius gyvenimo išbandymus jau būtų patyrę.


Šeima yra pagrindinis veiksnys, darantis įtaką visavertei, kokybiškai vaiko raidai, padedantis užaugti doru, laimingu ir savarankišku žmogumi. Susimąstykite, kiek Jums asmeniškai šeima suteikia stiprybės kasdienybėje, ir pagalvokite, kaip sunku yra būti be jos, kai tenka pažinti pasaulį vienam.


Apsvarstykite galimybę tapti globėjais; galbūt Jūsų šeimoje atsirastų vietos vaikui, kuriam reikia tiek nedaug – jį mylinčios šeimos. Gal tai būtumėte Jūs?

 

Dėkojame globėjams ir jų vaikams už laiką kartu.

 

Dėkojame globėjams ir jų vaikams už laiką kartu.

Dėkojame visiems bendradarbiavusiems organizuojant šią gražią šventę!


Iškilus klausimui susisiekite su mumis!
Tel. +370 699 43 466
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Daugiau informacijos galite rasti:
Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnybos svetainėje:
https://www.spt.vilkaviskis.lm.lt
Facebook paskyroje:
https://www.facebook.com/svietimopagalbostarnyba


Vilkaviškio r. švietimo pagalbos tarnybos
socialinė darbuotoja (globos koordinatorė)
Monika Kokanskytė

Copyright © 2020. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.