^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Konfliktų sprendimas psichinės sveikatos stiprinimui

Konfliktu sprendimasSpalio 22 d. Vilkaviškio kultūros centro mažojoje salėje vyko praktiniai mokymai „Konfliktų sprendimo galimybės“, kuriuos vedė koučeris, asmeninio efektyvumo treneris, santykių ekspertas, interneto svetainės www.esujums.lt lektorius Darius Ražauskas. Mokymai Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnybai bendradarbiaujant su Vilkaviškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizuoti įgyvendinant Vilkaviškio r. savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi 2019-2021 m. veiksmų plano antrąjį tikslą – stiprinti gebėjimą sėkmingai prisitaikyti, susidūrus su nepalankiomis psichologinėmis aplinkybėmis, kurio vienas iš uždavinių – surasti konfliktų sprendimo galimybių. Mokymų įgyvendinimas įkūnija ir „Lietuva 2030“ esmines pokyčių iniciatyvas: plėtoti aukštos kultūros paslaugas; skatinti įvairių sričių partnerystę; ugdyti sveiką gyvenseną ir kt.


Lektorius mokymų programos anotacijoje teigia, kad šiais metais daugelis gyventojų jaučia didesnę įtampą, baimę dėl savo sveikatos, juntame daugiau streso faktorių, todėl kyla didesnis santykių konfliktų artimoje aplinkoje pavojus (Droit-Volet ir kt., 2020). Nesugebant spręsti vidinių ir išorinių konfliktų nukenčia ne tik psichologinė savijauta, bet ir fizinė sveikata, mityba, auga priklausomybių skaičius (Sidor ir Rzymski, 2020).


Vilkaviškio r. savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi darbo grupės nariams, vilkaviškiečiams, suinteresuotiems skirtuose mokymuose buvo kalbama apie konfliktų sprendimo strategijas, nervų sistemos stiprinimą, santykių atstatymą ir kitas temas, padedančias formuotis konflikto vidinės analizės ir suvokimo bei atidėto reagavimo kompetencijoms siekiant išmokti išvengti ir valdyti konfliktus. Kasdienis judėjimas gryname ore, reguliarus sportas, harmoningų artimų santykių kūrimas bei puoselėjimas, vidinio sulėtėjimo technikos praktikavimas, nuoširdaus bendravimo įprasminimas – visa tai ir dar daugiau stiprina žmogaus psichinį atsparumą besikeičiančioms ir neigiamą poveikį turinčioms aplinkybėms.

 

ŠPT informacija

Copyright © 2020. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.