Standartizuota Pasaulio pažinimo programa ketvirtos klasės mokiniams

Standartizuota Pasaulio pazinimo programa ketvirtos klases mokiniams

2015 m. vasario 12 d. ŠPT vyko gerosios pedagoginės patirties pasidalinimas tema „Ketvirtos klasės Pasaulio pažinimo standartizuota programa ir užduotys bei testai“. Patirtimi dalinosi Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Irena Miliauskienė. Renginys buvo skirtas pradinio ugdymo pedagogams. Susitikimą moderavo Lina Skaisgirienė, pradinio ugdymo mokytojų metodikos būrelio pirmininkė.

Susitikimo tikslas - padėti mokytojams suvokti standartizuotų testų naudą mokinio ugdymosi sėkmei, individualiai kiekvieno mokinio pažangai, plėtoti pedagogų gebėjimą objektyviai vertinti mokinių pasiekimus, užtikrinti grįžtamąjį ryšį ugdymo procese. Mokytoja akcentavo, jog visi standartizuoti testai sudaromi taikant specialius metodus iš kalibruotų užduočių ir skirti matuoti mokinių pasiekimų lygiams. Mokytoja priminė bendrus principus, kaip sudaromi standartizuoti testai, kokios užduotys yra naudingos mokiniui, kiek užduočių skirta bendriesiems gebėjimams patikrinti ir kiek aukštesnio mąstymo lygmens užduotims.

Susitikimo metu mokytojos atliko ir praktinį darbą. Pagal duotą paveikslėlį grupėse vadovaujantis Bendrosiomis programomis kūrė įvairaus sudėtingumo užduotis patenkinamo, pagrindinio ir aukštesnio lygio mokinių gebėjimams patikrinti. Vėliau vyko diskusija apie sukurtų užduočių tikslingumą, objektyvų ribos tarp mokymosi lygmenų nustatymą.

Susitikimo pabaigoje buvo apibendrinta, jog kiekvienas standartizuotas testas mokiniams yra naudingas, jei pateiktos užduotys yra konkrečios, aiškios, jei mokiniams sudaromos galimybės pasitikrinti ne tik dalykinius gebėjimus, bet ir loginio mąstymo, kūrybiškumo, problemų sprendimo gebėjimus.

Lina Skaisgirienė, pradinio udgymo mokytojų
metodikos būrelio pirmininkė