Versija neįgaliesiems

Žmonėms, turintiems regėjimo sutrikimų norint padidinti arba sumažinti šriftą, naudojamos dviejų klavišų kombinacijos Control ir +/– arba Control ir pelės ratukas į viršų arba apačią.

Dauguma šio tinklapio punktų pasiekiame naudojantis dviejų klavišų kombinacija:
Alt (Shift + Alt – naudojant Mozilla Firefox) ir atitinkama raidė ar skaičius Windows platformoje;
Control ir atitinkama raidė ar skaičius Macintosh platformoje;
Kai kuriose naršyklėse (pvz., Internet Explorer) priedo reikia nuspausti Enter.

Žemiau pateikiamas visas specialiųjų klavišų sąrašas:
Penkis kartus paspauskite klavišą SHIFT: įjungia ir išjungia klavišų fiksavimą;
Laikykite nuspaudę klavišą SHIFT aštuonias sekundes: įjungia ir išjungia klavišų filtravimą;
Laikykite nuspaudę klavišą NUM LOCK penkias sekundes: įjungia ir išjungia perjungimo įgarsinimą;
Kairysis ALT+kairysis SHIFT+NUM LOCK: įjungia ir išjungia pelės imitavimą klaviatūra;
Kairysis ALT+kairysis SHIFT+PRINT SCREEN: įjungia ir išjungia kontrastingą vaizdą.

Kitos klavišų kombinacijos:
F1 – iškviečiamas žinynas
F2 – pervadinti pasirinkto katalogo ar failo pavadinimą
F3 – darbalaukyje atveriamas bylų paieškos langas
F5 – atnaujinamas vaizdas („refresh“)
F10 – atidaromas programos meniu
Ctrl + A – pažymimi visi darbalaukio objektai
Alt + Enter – atverčiamas objekto savybių skydelis
Alt – pabraukta raidė iš meniu – pasirenkamas meniu skyrius
Ctrl + F4 – uždaromas langas
Ctrl + C – pažymėti objektai kopijuojami į kompiuterio atmintį
Ctrl + V – į pasirinktąją vietą iš nukopijuoti objektai įklijuojami
Delete – ištrinamas pasirinktas objektas
Ctrl + D – ištrinamas pasirinktas objektas
Alt + Tarpas – atveriamas lango meniu
Shift + F10 – atveriamas pažymėto objekto meniu
Ctrl + Esc – iškviečiamas pagrindinis meniu
Alt + Tab – pasirinkti kitą langą
Ctrl + Z – atšaukiamas paskutinis veiksmas

Biudžetinių ataskaitų rinkiniai

Tarnybos vidiniai kanalai

Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos vidinis informacijos apie pažeidimus teikimo kanalas (vidinis kanalas)

Apie pažeidimą pranešti vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu gali bet kuris asmuo, kurį su Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba (toliau – Tarnyba) sieja ar siejo darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.).

Vidiniu kanalu galite pateikti informaciją apie pažeidimus Tarnyboje dėl:

• pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;
  • pavojaus aplinkai;
  • kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;
  • neteisėtos veiklos finansavimo;
  • neteisėto ar neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;
  • neteisėtu būdu įgyto turto;
  • padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, trukdymo nustatyti padarinių mastą;
  • kitų pažeidimų.

Pažeidimu yra laikoma įstaigoje galbūt rengiama, daroma ar padaryta nusikalstama veika, administracinis nusižengimas, tarnybinis nusižengimas ar darbo pareigų pažeidimas, taip pat šiurkštus privalomų profesinės etikos normų pažeidimas ar kitas grėsmę viešajam interesui keliantis arba jį pažeidžiantis teisės pažeidimas, apie kuriuos pranešėjas sužino iš savo turimų ar turėtų darbo santykių arba sutartinių santykių su šia įstaiga.

Pranešimų pateikimų tvarka numatyta Vidiniu teikimo kanalu gautos informacijos apie pažeidimus Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyboje tvarkos apraše (aprašas)

Teikdami informaciją turite užpildyti Pranešimo apie pažeidimą formą ir siųsti šią formą el. paštu

Pranešimo nagrinėjimo schema.

DĖMESIO! Vidinis pranešimų kanalas nėra skirtas skundams, prašymas ar pranešimams pateikti siekiant apginti asmeninius interesus.

Įspėjame, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė už melagingą nekalto asmens įskundimą padarius nusikalstamą veiką arba pranešimą apie žinomai nebūtą nusikaltimą.

Kiti dokumentai