Mokinių pasiekimų vertinimas pagal sutartus vertinimo kriterijus

Mokiniu pasiekimu vertinimas pagal sutartus vertinimo kriterijus2015 m. vasario 24 d. Vilkaviškio ŠPT vyko gerosios pedagoginės patirties pasidalijimas tema „Mokinių pasiekimų vertinimas pagal susitartus vertinimo kriterijus“. Smagu, kad į pasitarimą susirinko mokytojų tikslinė grupė, t. y. tie, kurie nori kalbėtis apie vertinimą pamokoje, kuriems rūpi išgirsti kito nuomonę, išsakyti savąją, save pasitikrinti. Patirtimi dalinosi Sūdavos vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Alita Balčiūnienė ir Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytoja Rima Miknaitienė.

Alita Balčiūnienė kalbėjo apie vertinimą pradinio ugdymo pakopoje. Priminė dokumentus, kuriais vadovaujamės vertindami mokinius, susitarimus, kuriuos yra priėmusi mokykla. Kalbėjo apie savo patirtį: kokius taiko vertinimo ir įsivertinimo būdus ugdymo procese, kaip matuoja individualią mokinio pažangą, kaip informaciją apie vaiko pasiekimus pateikia mokinių tėvams.

Rima Miknaitienė kalbėjo apie vertinimo kriterijų svarbą vertinant ir įsivertinant veiklą pamokoje. Aiškūs kriterijai – tai galimybė pasitikrinti mokantis, teikti pagalbą, koreguoti. Darbas su vertinimo kriterijais padeda mokiniams mokytis, nes taip dirbdami jie supranta gerai atlikto darbo požymius ir galimus trūkumus. Mokytoja dalinosi patirtimi, kaip tariasi dėl kriterijų kartu su mokiniais, kaip atlieka tarpinius kriterijų pasitikrinimus. Mokytojai atliko praktines užduotis: rašė tekstus, jiems kūrė kriterijus, juos taisė.

Užsiėmimo pabaigoje mokytojai išsakė savo mintis: „supratau, kaip svarbu mokiniams ir mokytojui žinoti vertinimo kriterijus - jie padeda objektyviai vertinti“, „pabandysiu ketvirtokų pasiklausti, kokia pamoka yra sėkminga jiems“, „pritaikysiu „pieštuko“ vertinimą pamokose“.

Užsiėmimo metu mokytojai tobulino mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimo kompetenciją.

Rima Miknaitienė, užsienio kalbų mokytojų
metodikos būrelio pirmininkė