Globos koordinatorius

SOCIALINIO DARBUOTOJO (GLOBOS KOORDINATORIAUS) DARBO SĄLYGOS

  

1) Visas įstaigos pavadinimas, kodas, registruotos buveinės adresas – Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba, savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 300095282 P. Jašinsko g. 2, 70103 Vilkaviškis, kitas adresas: Statybininkų g. 13, 70187 Vilkaviškis.

2) Darbo funkcijos atlikimo vieta P. Jašinsko g. 2, 70103 Vilkaviškis arba pagal kas mėnesį sudarytą veiklos planą nurodytoje plane renginio vietoje.

3) Darbo sutarties rūšis – projektinio darbo sutartis (nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. iki Projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos);

4) darbo funkcijos apibūdinimas ar aprašymas arba darbo (pareigybės arba pareigų, profesijos, specialybės) pavadinimas ir, jeigu nustatyta, – jos hierarchinis ir (arba) kvalifikacijos ar sudėtingumo lygis (laipsnis) – socialinis darbuotojas (globos koordinatorius), pareigybės lygis – A2; projekto rezultatas – kokybiškai suteiktos globos centro socialinio darbuotojo (globos koordinatoriaus paslaugos globojamiems (rūpinamiems) vaikams, budinčių globotojų prižiūrimiems vaikams, įvaikintiems vaikams bei globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ir jų šeimų nariams, ar asmenims, ketinantiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais bei užtikrintas maksimalus paslaugų jiems prieinamumas. Efektyviai, kokybiškai ir optimaliai įgyvendintos globos centro funkcijos, numatytos jas reglamentuojančiuose teisės aktuose;.

5) Darbo pradžia – 2022 m. rugsėjo 1 d.

6) Kasmetinių atostogų trukmė – 25 darbo dienos.

7) Įspėjimo terminas, kai darbo sutartis nutraukiama darbdavio ar darbuotojo iniciatyva – darbo sutarties nutraukimas darbuotojo iniciatyva numatytas Lietuvos Respublikos darbo kodekso 54, 55, 56 straipsniais; darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva numatytas Lietuvos Respublikos darbo kodekso 54, 57, 58, 59 straipsniais. Įspėjimo terminai nurodyti atitinkamuose DK straipsniuose.

8) Darbo užmokestis ir jo sudedamosios dalys, užmokesčio už darbą mokėjimo terminai ir tvarka – pastoviosios dalies pareiginės algos koeficientas – 7,28 (1317,68 Eur, už 50 val. darbo normą 1647,10 Eur), nustatyta pagal įgyvendinamą projektą „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-02-0001“. Darbo užmokestis mokamas du kartus per mėnesį: atlyginimas mėnesio 3-6 d., avansas mėnesio 20-22 d.

9) Nustatyta darbuotojo darbo dienos arba darbo savaitės trukmė – darbo savaitės trukmė – 50 val., sutikus ar prašant darbuotojui darbo grafikas gali būti keičiamas.

10) Informacija apie įmonėje galiojančias kolektyvines sutartis, nurodant susipažinimo su šiomis sutartimis tvarką – kolektyvinės sutarties nėra.

 

SOCIALINIO DARBUOTOJO (GLOBOS KOORDINATORIAUS) PAREIGYBĖS APRAŠAS

 

1. Pareigų pavadinimas: Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos (toliau - tarnybos) socialinis darbuotojas (globos koordinatorius) (toliau – globos koordinatorius). Tarnyba priskiriama III įstaigų pareigybės grupei.

                      2. Pareigybės grupė: Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos specialistas.

                      3. Pareigybės lygis: priskiriama A2 lygiui.

                      4. Pareigybės paskirtis: specialistas koordinuoja pagalbą budinčiam globotojui, globėjui, nesusijusiam giminystės ryšiais, globėjui giminaičiui, šeimynos dalyviams, įtėviams.

                      5. Pareigybės pavaldumas: globos koordinatorius yra tiesiogiai pavaldus Tarnybos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui.

                      6. Tarnybos globos koordinatorių skiria ir atleidžia iš pareigų Tarnybos direktorius.

                      7. Nesant globos koordinatoriaus darbe, jo funkcijas atlieka kitas direktoriaus paskirtas asmuo.

                      8. Tarnybos globos koordinatoriumi skiriamas asmuo, turintis socialinių mokslų srities socialinio darbo, edukologijos ar psichologijos krypčių aukštąjį išsilavinimą, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VVTAĮT) atestuotas asmuo (toliau – atestuotas asmuo). Visi globos centro specialistai teikiantys ir (ar) organizuojantys socialines paslaugas bei kitą pagalbą (išskyrus VVTAĮT atestuotus asmenis) per pirmuosius darbo metus turi išklausyti mokymus pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą, patvirtintą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos 2018 m. birželio 1 d. direktoriaus įsakymu Nr. BV-66, „Dėl Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos patvirtinimo“.

 

II SKYRIUS

SPECIALŪS REIKALAVIMAI ŠIAS PAREIGAS EINANČIAM DARBUOTOJUI

 

                        9. Globos koordinatorius turi gebėti tiksliai vertinti žmogaus socialinę situaciją, veiksmingai bendrauti su asmeniu.

                        10. Globos koordinatorius savo veikloje turi vadovautis šiomis vertybinėmis nuostatomis:

                        10.1. gerbti savo klientus ir vertinti kiekvieno iš jų unikalumą;

                        10.2. būti empatiškas, stengtis suprasti kiekvieną klientą ir jam padėti;

                        10.3. vertinti visus klientus vienodai ir teikti jiems pagalbą nepriklausomai nuo tikėjimo, lyties, rasės, įsitikinimų ar pažiūrų;

                        10.4. pasitikėti savo klientu, būti objektyviu priimant sprendimus, nesivadovauti išankstinėmis nuostatomis;

                        10.5. sukurti bendradarbiavimo su klientu santykius;

                        10.6. laikytis konfidencialumo, apie klientą žinomą informaciją teikiant tik įstatymų numatytais atvejais ir tik siekiant apginti geriausius kliento interesus.

                        11. Globos koordinatorius turi pasižymėti tokiomis savybėmis kaip tolerancija, geranoriškumas, atsakingumas, kūrybiškumas bei iniciatyvumas.

                        12. Globos koordinatorius turi nuolat siekti atnaujinti savo teorines žinias ir praktinius darbo įgūdžius bei gebėjimus.

                        13. Tarnybos socialinis darbuotojas (globos koordinatorius) savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatymu, vaiko globos organizavimą reglamentuojančiais teisės aktais, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais norminiais aktais reglamentuojančiais vaiko globos organizavimą, Tarnybos nuostatais ir šia pareigine instrukcija.

                        14. Pretenduojantis užimti šias pareigas pateikia pažymą iš Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos dėl įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų apie fizinį asmenį.

 

III SKYRIUS

ŠIAS PAREIGAS EINANČIO DARBUOTOJO FUNKCIJOS

 

                      15. Šias pareigas einantis specialistas vykdo šias funkcijas:

                      15.1. teikia pagalbą budinčiam globotojui, globėjui (rūpintojui), šeimynos dalyviams, įtėviams ir jų šeimos nariams tiek prieš apgyvendinant vaiką pas budintį globotoją, globėją (rūpintoją), šeimynos dalyvius, įtėvius, tiek priežiūros ar globos (rūpybos) metu;

                      15.2. organizuoja pagalbą prižiūrimam, globojamam (rūpinamam) ar įvaikintam vaikui ir budinčiam globotojui, globėjui (rūpintojui), šeimynos dalyviams, įtėviams ir kartu gyvenantiems jų šeimos nariams, bendradarbiaudamas su kitomis socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros įstaigomis, kitais globos centro specialistais,dalyvaudamas sudarant Planą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir Atvejo vadybos tvarkos aprašo nustatyta tvarka,užtikrindamas sąlygas globojamam (rūpinamam), prižiūrimam ar įvaikintam vaikui palaikyti ryšį su broliais, seserimis, tėvais ir artimaisiais, derindamas teikiamas paslaugas ir pagalbą vaiko šeimai su socialiniais darbuotojais, teikiančiais paslaugas šeimai, ir atvejo vadybininkais;

                      15.3. tvarko kiekvieno budinčio globotojo, globėjo (rūpintojo), šeimynos dalyvių, įtėvių bylą, kurioje pateikiamas individualus jų poreikių vertinimas, stiprybės ir silpnybės, Planas bei reikalingų paslaugų teikimo eiga. Byloje saugomi visų globos centro specialistų konsultacijų aprašymai, išrašai, rekomendacijos, protokolai, kiti dokumentai, susiję su paslaugų teikimu paslaugų gavėjui ir jo šeimos nariams;

                      15.4. palaiko ryšį su klientais tiesiogiai ir (ar) ryšio priemonėmis (skambučiais, el. laiškais, pokalbių programėlėmis ir kt.) teikia emocinę paramą ir palaikymą;

                      15.5. reguliariai organizuoja psichologo konsultacijas;

                      15.6. organizuoja kitų specialistų pagalbą (logopedų, specialiųjų pedagogų, teisininkų, psichoterapeutų paslaugos, vaiko neformaliojo ugdymo ir (ar) užimtumo paslaugos ir kt.), atsižvelgdamas į nustatytus prižiūrimo vaiko poreikius, kartu su budinčiu globotoju užtikrina švietimo pagalbos (specialiųjų poreikių, susijusių su švietimu ir jo pritaikymu, patenkinimas), sveikatos priežiūros ar kitų reikalingų paslaugų teikimą budinčio globotojo prižiūrimiems vaikams;

                      15.7. analizuoja mokymų budintiems globotojams aktualiomis temomis poreikį ir organizuoja minėtus mokymus;

                      15.8. esant poreikiui, padeda globėjui (rūpintojui), šeimynos dalyviams pasiruošti atstovauti vaikui teisėsaugos ar kitose institucijose;

                      15.9. atsižvelgdamas individualius budinčio globotojo, globėjų (rūpintojų) kartu gyvenančių jo šeimos narių ir (ar) globėjo (rūpintojo), šeimynos dalyvių ir (ar) vaiko poreikius, jiems tarpininkauja kitose institucijose;

                      15.10. budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), šeimynų dalyviams ir įtėviams teikia ir (ar) organizuoja intensyvią pagalbą;

                      15.11. esant poreikiui (krizės atvejais, prižiūrint ar globojant (rūpinant) neįgalų vaiką ir kt.) ir (ar) teikiant paslaugas (savitarpio paramos grupės, mokymai ir kt.) budinčio globotojo, globėjo (rūpintojo) prašymu, prižiūrimam, globojamam (rūpinamam) vaikui organizuoja 1–4 valandų trukmės priežiūros paslaugas, jei ryšio priemonėmis (telefonu, el. laiškais, pokalbių programėlėmis ir kt.) informuojama apie tokių paslaugų poreikį (nurodomas budinčio globotojo, globėjo (rūpintojo) vardas, pavardė, prižiūrimo ar (ir) globojamo (rūpinamo) vaiko vardas ir pavardė, įvardijamos šių paslaugų poreikio priežastys);

                      15.12. teikia informaciją, pasiūlymus ir ataskaitas vadovams;

                      15.13. vykdo kitus teisės aktų nustatytus ar tarnybos vadovo priskirtus nenuolatinio pobūdžio pavedimus pagal kompetenciją.

 

IV SKYRIUS

TEISĖS

 

                      16. Tarnybos globos koordinatorius turi teisę:

                      16.1. gauti informacinę, metodinę, konsultacinę ir kitą pagalbą iš Tarnybos direktoriaus;

                      16.2. pasirinkti darbo būdus, metodus, formas;

                      16.3. teikti siūlymus Tarnybos direktoriui ir kitiems darbuotojams dėl Tarnybos veiklos tobulinimo;

                      16.4. dirbti savitarpio pagarba grįstoje, psichologiškai saugioje aplinkoje, turėti higienos reikalavimus atitinkančią ir tinkamai aprūpintą darbo vietą;

                      16.5. tobulinti savo kvalifikaciją, kvalifikacijos laiką suderinus su Tarnybos vadovu;

                      16.6. atsisakyti vykdyti užduotis, jeigu jos prieštarauja įstatymams, etikos normoms, teisėms aktams.

 

IV SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ

 

                      17. Tarnybos globos koordinatorius atsako už:

                      17.1. šiame aprašyme nurodytų pareigų vykdymą;

                      17.2. patikėtų materialinių vertybių išsaugojimą;

                      17.3. tvarkingą patalpų naudojimą;

                      17.4. dokumentų pateikimą laiku;

                      17.5. dokumentų saugumą ir atidavimą į archyvą;

                      17.6. saugos darbe, priešgaisrinės saugos, elektrosaugos reikalavimų vykdymą;

                      17.7. teisingą informacijos pateikimą lankytojui savo kompetencijos ribose;

                      17.8. tinkamą darbo laiko naudojimą ir Tarnybos darbo tvarkos taisyklių laikymąsi;

                      17.9. patikėtos informacijos išsaugojimą.

                      18. Už savo pareigų netinkamą vykdymą globos koordinatorius atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.