^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Literatūra

01 Stebuklingi metaiSelma H. Fraiberg „Stebuklingi metai. Kaip suprasti ir įveikti ankstyvosios vaikystės sunkumus“
Su begaline šiluma ir empatija knygos autorė pasakoja apie ankstyvojoje vaiko raidoje kylančias problemas ir atskleidžia, koks svarbus yra bandymas suprasti, nes tik supratimas kritiniais momentais gali pateikti teisingą atsakymą.

 

 

 

 02 Itin jautrus vaikasElaine N. Aron „Itin jautrus vaikas“

Knyga apie vaikus, kuriems būdingas itin didelis jautrumas, apie tuos, kurie regis pastebi menkiausią skonio ar temperatūros pasikeitimą, susierzina nuo triukšmo, ima verkti vos į akis tvyksteli ryški šviesa, dažnai nerimauja, ilgiau pasvarsto prieš veikdami, skaudžiai išgyvena dėl neteisybės, žiaurumo ir neatsakingumo, kitų skausmo, nemėgsta minių ar judrių vietų ir t.t., apie tuos, kuriuos lengva įskaudinti. Knyga padės atrasti daugybę tokio jautrumo privalumų bei suprasti kaip teisingai auklėti itin jautrius vaikus, kad jie išmoktų mylėti ir vertinti save, ugdyti savitą požiūrį ir efektyviai bendrauti šiuolaikiniame pasaulyje.

 

 03 PauugliaiJesper Juul „Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda. Ramiai per audringus laikus“

Knygoje „Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda“ rasite daugumai tėvų iškylančias problemas. Suprasite, iš kur jos atsiranda ir kaip su jomis gyventi. Daugybė tėvų susiduria su tais pačiais sunkumais – taigi jūs ne vieniši. Tačiau visi tėvai nori vieno ir to paties: suprasti ir mylėti savo vaikus net ir tuomet, kai jie – konfliktiški, probleminiai, erzinantys paaugliai.

 

04 Suaugusiuju gidas po paaugliu pasauliJosh Shipp „Suaugusiųjų gidas po paauglių pasaulį: kaip suprasti paauglio elgesį, išugdyti jo tvirtą pasitikėjimą savimi bei kitais ir užauginti garbingą žmogų“

Knygoje autorius parodo mums, kaip būti tuo rūpestingu suaugusiuoju paauglio gyvenime. Pabrėždamas atjautos, pasitikėjimo ir padrąsinimo svarbą, knygos autorius suskaido paauglio gyvenimą į fazes su joms būdingais pokyčiais, tikslais ir iššūkiais.

 

05 Nebijokite drausminti vaikoPeters Ruth „Nebijokite drausminti vaikų“
„Nebijokite drausminti vaikų“ – knyga, kuri padės kiekvienam tėčiui ar mamai atsikratyti kaltės jausmo, kai jie bando vaiką auklėti. Vaikai negimsta savaime drausmingi, paklusnūs, turėdami tinkamą vertybių sistemą. Juos to reikia išmokyti, teigia autorė, ir ji žino, kaip tą padaryti. Juk taip dažnai tėvų norai visiškai nesutampa su vaikų. Koks vaikas norės susitvarkyti kambarį, valgyti su peiliu ir šakute ar mokytis to, kas jam tuo metu atrodo visiškai neįdomu ir nereikalinga? Tai reikalinga tėvams. Todėl būtent tėvai yra pirmieji vertybių, taisyklių ir manierų mokytojai. Tačiau kaip auklėti vaikus, jei šie atsisako klausyti?

 

06 Kaip uzauginti zmoguAušra Kurienė „Kaip užauginti žmogų“
Japonai leidžia viską, o prancūzai – nieko. Kokia auklėjimo teorija keroja Jūsų gyvenime? 35 metus konsultuojanti psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė knygoje kalba apie lietuvių patirtį, pritaikomą auginant mūsų vaikus. Žemėlapis, kad nepasiklystumėt, o nuklydę rastumėt kelią. Ar tenkinti visus dvimečio „noriu“? Leisti ar neleisti į darželį? Ar mažajam viskas gerai, jei jis dėvi betmeno kostiumą ir nenori mokytis skaičiuoti? Ar leisti vaikui bijoti? Ar išgyvens jis mokykloje? Kūdikio laukimas ir rožinės svajonių pilys – Tėvo vaidmuo – Mažieji skundikai – Naujas didelis pasaulis mokykla – Pirmoji meilė – Santykio kūrimo magija – Netekties, emigracijos, skyrybų vaikai ir kt. Mes, tėvai, nesame techninis vaikų aptarnavimo personalas, mes auginame žmogų, kuriam reikia ne tik maisto ir būsto, bet ir žmogiško santykio – meilės, dėmesio, užuojautos, bendravimo. Tik nuolatinis ryšys, kai apsikeičiame žodžiais, veiksmais ir jausmais, gimdo jautrumą, o šioje terpėje auga žmogus.

 

Literatura 1John W. James, Russell Friedman su Leslie Landon Matthews „Kai sielvartauja vaikai“
Suaugusiesiems, kad jie išmoktų padėti vaikams lengviau išgyventi artimųjų mirtį, tėvų skyrybas, augintinio netektį, persikraustymą ir kitas permainas.

Matyti kenčiantį vaiką ir nežinoti, kaip jam padėti, - tikrai skausminga tėvų, mokytojų ir globėjų patirtis. Pagaliau turime knygą, kurioje suformuluoti principai padės jums išugdyti vaikų gebėjimą tinkamai elgtis, ištikus netekčiai.

 

08 Stipriu santykiuJoan Durant „Stiprių santykių tarp tėvų ir vaiko kūrimo vadovas: teigiamas, vaiko teisių nuostatomis pagrįstas požiūris“
Šis leidinys yra skirtas tėvams, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus vaikus jie augina ir kokioje kultūroje gyvena. Informacija, kuri pateikta šiame leidinyje, bus naudinga bet kokiems tėvų ir vaikų santykiams.

Šis leidinys taip pat naudingas specialistams – mokytojams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams, jaunimo darbuotojams, socialiniams pedagogams, mokytojų padėjėjams, auklėtojams. Leidinys gali suteikti įžvalgų, kurios padės specialistams efektyviau mokyti ir palaikyti vaikus.

 

09 Kaip kalbeti su vaikaisAdele Faber, Elaine Mazlish „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų“
„Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų“ – tai praktiškas ir aiškus gidas tėvams, norintiems efektyviai bendrauti su savo vaikais. Gausybė aprašymų, pavyzdžių ir iliustracijų suteikia tėvams galimybę praktiškai pritaikyti naujas žinias – mokytis kalbėti su vaikais ir spręsti problemas. Tai knyga, kuria galima naudotis individualiai arba analizuoti grupėse. Joje aprašomi būdai yra tinkami bendrauti su įvairaus amžiaus vaikais. Jau klasika tapęs kūrinys ir šiandien yra toks pat aktualus ir naudingas, kaip ir tada, kai prieš trisdešimt metų buvo išleistas pirmąkart.

 

10 Ramus tevaiDr. Laura Markham „Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai. Kaip numalšinti kovas ir užauginti draugus visam gyvenimui“
„Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai“ – tai skaitytojų visame pasaulyje pamėgtas praktinis gidas, kuriame amerikiečių klinikinė psichologė dr. Laura Markham pristato paprastus, tačiau veiksmingus būdus, kaip numalšinti kovas tarp brolių ir seserų bei skatinti meile, supratimu grįstus santykius.

Pavydas tarp brolių ir seserų – natūralus ir neišvengiamas, tad net ir labiausiai atsidavusiems tėvams ne visada pavyksta išlaikyti pusiausvyrą, kai konkurencija tarp vaikų įsisiūbuoja. Tačiau tik nuo jūsų priklauso, ar vaikai vertins vienas kitą, o užaugę taps draugais visam gyvenimui – pasitelkę šioje knygoje pateiktus praktinius patarimus, padėsite vaikams išsiugdyti stiprų, pozityvų ryšį, galingesnį už norą varžytis

 

11 Geros zinios apie bloga elgesiKatherine Reynolds Lewis „Geros žinios apie blogą elgesį.“
Knygoje amerikiečių žurnalistė ir tėvystės klausimų ekspertė K. Reynolds Lewis pristato pažangiausius tyrimus ir tikras šeimų istorijas, kurie pakeis jūsų požiūrį į drausmę.

Vis daugiau tėvų, pedagogų ir psichologų sėkmingai taiko tyrimais grįstus drausmės modelius,kuriuos vienija trys elementai: ryšys, bendravimas ir gebėjimai. Jie atneša į audringas šeimas ramybę, neklaužadoms suteikdami gebėjimą save kontroliuoti ir net švelnindami kai kuriems vaikams diagnozuotų dėmesio ir nerimo sutrikimų simptomus.

 

12 Langa i vaiko pasauliViolet Oaklander „Langas į vaiko pasaulį“
Knygoje „Langas į vaiko pasaulį” pateikiama daug praktinių pavyzdžių, kaip galime pažvelgti į paslaptingą vaiko pasaulį, jį suprasti, padėti išgyventi krizes, įveikti sunkumus, paskatinti augimą. Tam svarbu nuoširdžiai domėtis vaiku, priimti jį tokį, koks yra, būti greta.

Autorė kūrybiškai panaudoja įvairias meno, saviraiškos priemones, pateikia daugybę idėjų, galinčių padėti tiek su vaikais dirbantiems specialistams (psichologams, mokytojams, auklėtojams), tiek tėvams.

 

13 Kaip myleti savo paaugliDavid Ross Campbell „Kaip mylėti savo paauglį“
David Ross Campbell „Kaip mylėti savo paauglį“ Vadovavimas savo vaikui paauglystėje gali būti jaudinanti, drąsi ir dažnai rizikinga patirtis. Dr. Rossas Campbellas įsitikinęs, kad šiuo laikotarpiu tėvai išgyvena didelių sunkumų, neįstengdami bendrauti su savo paaugliais.

Dažnai klaidinga paauglystės samprata ir nerealistiniai lūkesčiai pastūmėja tėvus į nusivylimą. Dar labiau viską komplikuoja tai, jog iš tiesų mylintys savo vaikus ne visada geba išreikšti savo meilę taip, kad paaugliai jaustųsi tikrai mylimi ir suprantami. Knygoje „Kaip mylėti savo paauglį“ autorius siūlo idėjų, padėsiančių susidaryti rimtą, pusiausvirą požiūrį į bendravimą su paaugliais Tai, ką sužinosite iš šios knygos „Kaip mylėti savo paauglį“ padės jums:

- Perteikti besąlygišką meilę paaugliui;

- Tvardyti paauglio pyktį... kaip ir savo paties;

- Įveikti paauglio depresiją;

- Ugdyti paauglį dvasiškai ir intelektualiai.

Išmintingi dr. Rosso Campbello patarimai padės jums ir jūsų paaugliui tapti artimesniems. Tiesiog nustebsite, kokį džiaugsmą ir pilnatvę iš tiesų suteikia meilė.

 

14 Nevaldomu vaiku nebunaRoss Greene „Nevaldomų vaikų nebūna. Kai vaikas - it tiksinti bomba“
Žymus vaikų psichologas dr. R. W. Greene’as knygoje Nevaldomų vaikų nebūna: kai vaikas – it tiksinti bomba pristato auklėjimo metodą, kuris padės suprasti ir auginti rizikingos elgsenos vaikus, stokojančius lankstaus mąstymo, gebėjimų prisitaikyti, pakelti nusivylimą ir spręsti užklupusias bėdas. Aptardamas atsiliekančius įgūdžius ir neįveiktus sunkumus, dėl kurių kyla nevaldomų emocijų protrūkiai, autorius brėžia gaires, kaip teisingai spręsti nesutarimus ir sugrąžinti į namus ramybę.

 

15 Laimingi vaikaiRudolf Drekurs, Vicki Soltz „Laimingi vaikai. Iššūkis tėvams“
Bet koks žmogaus elgesys turi tikslą. Kartais jį nuspėjame, kartais – ne. Visi esame patyrę būseną, kai sakome sau: „Kodėl aš taip padariau?“. Tokią nuostabą galima pateisinti: mus veikti pastūmėjo priežastis, slypinti pasąmonėje. Tas pats tinka ir mūsų vaikams: jei norime padėti vaikui keisti savo elgesį, turime suprasti, kas lemia jo veiksmus. Vaiką išmokysime elgtis kitaip tik pakeitę jo elgesio motyvaciją. Tėvai nebežino, kaip šiais laikais elgtis su vaikais. Pasauliniu bestseleriu tapusioje dr. Rudolfo Dreikurso ir Vicki Soltz knygoje „Laimingi vaikai: iššūkis tėvams“ patariama nei nuolaidžiauti jiems, nei bausti, bet tapti vaikų draugais. Siūlydamas demokratiniais principais grįstus auklėjimo metodus ir pateikdamas daugybę naudingų pavyzdžių, R. Dreikurs moko tėvus ir pedagogus, kaip bendrauti su neklusniais vaikais, kaip juos auklėti ir lavinti.

 

16 Auklejimas be dramuDaniel J. Siegel, Tina Payne Bryson „Auklėjimas be dramų“
Žinomas psichiatras Daniel J. Siegel ir vaikų psichoterapeutė Tyne Payne Bryson knygoje „Auklėjimas be dramų: kaip visapusiškai lavinti vaiko protą ir numaldyti kylančias audras“ tyrinėja vieną daugiausiai iššūkių tėvams keliančių problemų – vaikų drausmę ir paneigia tradicinę teoriją, kad nusižengti = bausti.

Žaismingai iliustruotoje knygoje „Auklėjimas be dramų: kaip visapusiškai lavinti vaiko protą ir numaldyti kylančias audras“ tėvai ras paprastų ir veiksmingų patarimų, kaip elgtis prasidėjus vaiko pykčio priepuoliui ar agresijai, išmokys švelniai numalšinti jo emocines audras ir nerimus. Išsamiai aprašytos įvairios probleminės situacijos ir jų sprendimų būdai suteiks tėvams

 

17 Vaikai kile is dangausJohn Gray „Vaikai kilę iš dangaus“
Šių laikų pasaulis kitoks ir mūsų vaikai kitokie. Svarbiausia auklėjant yra meilė ir vaikams skirtas laikas bei energija. Vis dėlto vien meilės nepakanka. Nesuprasdami individualių vaiko poreikių, tėvai neįstengia duoti to, ko vaikams šiandien labiausiai reikia. Sužinokite:

• kaip užauginti valingus ir savimi pasitikinčius vaikus,

• kaip vaikui išugdyti atsakingumo jausmą ir paskatinti jį nebijoti pripažinti savo klaidų,

• kokie yra penki pozityvaus auklėjimo principai,

• kaip nepasiduoti neigiamoms emocijoms ir rasti bendrą kalbą su vaiku.

Vaikų auklėjimas – tai iššūkis. Įveikime jį kartu, taikydami pozityvaus auklėjimo metodus! „Vaikai kilę iš dangaus“ siūloma plati praktinė auklėjimo filosofija, tinkanti bet kurio amžiaus vaikams. Naujosios įžvalgos ir metodai padės auklėti ir kūdikius, ir žengiančius pirmuosius žingsnelius, ir mažus, ir pereinamojo į paauglystę amžiaus vaikus, ir paauglius. Net jeigu savo paauglius iki šiol auklėjote kitaip, naujieji metodai jiems bus paveikūs.“

 

18 Padekime nesimustiBo Hejlskov Elven „Padėkime nesimušti, nesikandžioti, nešūkauti...“
Knygoje pateikiama patarimų, kaip iš naujo įvertinti problemines situacijas, siūlomos veiksmingos strategijos teigiamam atsakui gauti, taip pat varžymui ir bausmės išvengti. Knygoje aptariami pavyzdžiai apima platų raidos negalios spektrą – nuo vaikų ir suaugusiųjų iki Dauno sindromo atvejų – ir atskleidžia , kokių teigiamų pokyčių galime pasiekti.

 

19 Kai augti sunkuVilma Mažeikienė „Kai augti sunku“
Knygoje pateikiama asmeninė autorės patirtis, kaip jaučiasi vaikas ir paauglys, kurio nuomonės tėvai nepaiso ir negerbia, ant kurio nuolat šaukiama, kuris baudžiamas už menkiausią prasižengimą ir dėl visų šeimoje kylančių suaugusiųjų konfliktų bei nesėkmių kaltiname save, jausdamiesi nusivylę, sutrikę, bejėgiai. Dėl to vaikui kyla įvairių psichologinių problemų.

 

 

20 Palikite vaika ramybejeMarina Melija „Palikite vaiką ramybėje. Paprastos išmintingų tėvų taisyklės“
Knygoje autorė analizuoja konkrečius atvejus, su kuriais susiduria savo darbe konsultuodama tėvus, ir atskleidžia išmintingų tėvų elgesio veiksmų seką, padedančią išspręsti „neišsprendžiamas" problemas.

 

 

21 Autistisko vaiko kasidenaKate Wilde „Autistiško vaiko kasdiena“
Knyga skirta autistiškų vaikų tėvams. Didžiulę darbo su autistiškais vaikais patirtį turinti autorė siūlo labai praktiškus patarimus, kurie iš esmės palengvina šeimos gyvenimą. Kasdieniai vaiko migdymo, tualeto įgūdžių, drausminimo iššūkiai sprendžiami paprastai, nuosekliai ir greitai. Pritaikius knygoje siūlomus patarimus autistiško vaiko šeima tampa laimingesnė, o namai ramesni.

 

 

22 Tevystes magijaHedving Montgomery „Tėvystės magija“
Daugybę metų šeimos psichologe dirbanti Hedvig Montgomery šioje knygoje pateikia taiklių įžvalgų, leidžiančių tėvams nurimti, susitaikyti ne tik su vaikų emocijomis, bet ir su savosiomis, moko suprasti ir įsiklausyti, emociškai pasirengti dideliems ir mažesniems kasdieniams iššūkiams bei parodo, jog iš tikrųjų reikia visai nedaug, kad patirtume bendrumą ir neblėstančią laimę šeimoje: svarbiausia – nuosekliai kurti tvirtą emocinį ryšį su savo vaiku.

 

 

23 kaip buti saliaDaniel J. Siegel, Tina Payne Bryson „Kaip svarbu būti šalia. Tėvų palaikymas, kuris formuoja vaiko asmenybę ir daro įtaką smegenų struktūrai“
Ryšys su suaugusiuoju – vienas geriausių rodiklių, leidžiančių nuspėti, kaip vaikui seksis ateityje. Jei vaikas nuolat jautė bent vieno suaugusiojo palaikymą, tikėtina, pasieks aukštesnių akademinių rezultatų, lengviau įgis lyderystės įgūdžių, kurs tvirtesnius santykius. Tačiau kruopščiai sustyguotų tvarkaraščių ir dėmesį blaškančių skaitmeninių prietaisų amžiuje būti šalia vaiko – sunkiai įgyvendinama užduotis. Knygoje „Kaip svarbu būti šalia“ paaiškina, kad kokybiškas laikas su vaikais nei daug kainuoja, nei atima energijos, o prasmingo artumo suteikti lengviau, kai perpranti sistemą SMAGU (angl. The Four S’s), apimančią esminius sveikos vaiko raidos elementus. Remiantis naujausiais smegenų ir prieraišumo tyrimais, knygoje „Kaip svarbu būti šalia“ dalijamasi istorijomis, scenarijais, strategijomis ir patarimais, kaip pritaikyti SMAGU sistemą įvairiausiose situacijose: kai vaikams nesiseka arba, priešingai, kai jie mėgaujasi sėkme; kai juos tenka guosti, drausminti ar su jais ginčytis. Ir net kai turime atsiprašyti, kad nebuvome šalia, – juk niekad nevėlu taisyti klaidas ir atgauti prarastą pasitikėjimą. Knyga „Kaip svarbu būti šalia“ bus vertingas gidas, padedantis ugdyti sveiką emocinį vaiko pasaulį.

 

 

24 supervaikaiBrian Tracy „Užaugink ir išauklėk SUPERVAIKĄ“
Knygoje pateikta paprasta, nesudėtinga ir aiški sistema, kuri padės jums tapti geresniais tėvais. Jokių pilstymų iš tuščio į kiaurą – tik faktai, kurie išmokys užauginti savimi pasitikintį, laimingą ir sveiką vaiką. Daugeliui tėvų po vaiko gimimo atsiranda naujas, svarbiausias gyvenimo tikslas – užauginti laimingą, pasitikintį ir produktyvų žmogų. Vaikams augant atsiranda vis daugiau įvairių problemų mokykloje, vėliau darbe ir tarpusavio santykiuose. Po 20 ar 30 metų jūs tikrai nenorite atsigręžti atgal ir gailėtis, kad vaikams skyrėte per mažai laiko arba tiesiog per mažai dėl jų stengėtės. Nors atrodytų natūralu nuolat savęs klausti ir tikrintis, ar tikrai viską darote gerai, daugiau to daryti nebereikės! Vienas žinomiausių saviugdos temomis rašančių ir kalbančių autorių Brian Tracy, remdamasis tyrimais ir savo patirtimi auginant keturis vaikus, parašė tikrą vaikų auginimo instrukciją. Iš tiesų jūsų vaikai nori, kad būtumėte laimingi. Knygoje „Užaugink ir išauklėk supervaiką“ autorius dalijasi metodais, kurie padės nukreipti vaikus tinkama linkme, stiprins tarpusavio pagarbą, vaiko savigarbą ir pasitikėjimą savimi. Gerais tėvais negimstama, gerais tėvais tampama.

 

 

25Aletha Solter „Prieraišusis žaidimas. Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokianti s ir užmezgant su jais ryšį“
Mes daug skaitome ir gerai žinome, ko norėtume savo vaikams. Tačiau kartais vien žinojimas mus sukausto, įkalina ir palieka bejėgius. Neužtenka žinoti, kur norime nukeliauti, svarbu atrasti ir keliukus, KAIP tai padaryti. Ši nuostabi knyga praplečia mūsų žinojimą per patyrimą. Ji atsako į klausimą „KAIP?“ Juk tikrasis pokytis ir vidinis augimas vyksta per patyrimą ir santykį, kuriame dalyvauja mūsų kūnas ir jausmai, kai galime tuo pat metu juoktis ir verkti, bijoti ir atrasti. Tad ši knyga – tai kelionė, į kurią išsiruošiame drauge su vaiku, kad susitiktume su tuo, kas baugina, išmoktume kurti, išjudintume tai, kas stingdo, ir iš naujo pažintume save ir vaiką. Mums reikia daugiau žaisti – ne tik vaikams, bet ir mums patiems, suaugusiems. Nes žaidimas – tai labai rimtas ir tikras gyvenimo ir savęs patyrimas, galintis atnešti džiaugsmo, lengvumo, galios, tikėjimo, pasitikėjimo. Skaitydami šią knygą mes vėl galime išmokti žaisti ir kurti.

 

 

26Ramunė Murauskienė „Auklėjimo detoksas“
Psichologė Ramunė Murauskienė autorinėje psichologinės savipagalbos knygoje, skirtoje tėvams, pateikia virš 40 trumpų įžvalgų – mokymų, kurie padeda gerinti santykį su šeimoje augančiais vaikais. Knygos šūkis: lai nuodai tampa nauda. Knygoje esančios įžvalgos yra parengtos pagal praktinius intensyvius 40 dienų mokymus tėvams, kurie vyko Lietuvoje. Ši knyga aktuali bet kurio amžiaus vaikų tėvams, padeda atsikratyti ydingų bendravimo įpročių su vaikais bei skatina suformuoti naujus bendravimo įpročius, kuriančius tvarius, pasitikėjimu grįstus santykius tarp tėvų ir vaikų. Praktinėje knygoje atskleidžiamas ypatingas 3D dėsnis apie džiaugsmo, dėkingumo ir dosnumo ryšį bei dėsnio plėtojimą.

 

 

27John Medina „Kaip vystosi kūdikio smegenys. Ko reikia mažyliui nuo 0 iki 5 metų, kad užaugtų protingas ir laimingas“
Garsaus amerikiečių mokslininko, molekulinės biologijos specialisto ir smegenų veiklos tyrinėtojo Johno Medinos knyga skirta ne tik mažylius auginantiems tėvams, bet ir visiems, planuojantiems jų susilaukti.

Autoriaus patarimai remiasi naujausiais neurologijos, neuropsichologijos tyrimais, tačiau pateikti žaismingai, įdomiai ir suprantamai kiekvienam skaitytojui.

Esminė knygos mintis, kad tėvystė – tai pirmiausia tinkamų sąlygų vaiko smegenims vystytis sudarymas, įskaitant mamos nėštumo laikotarpį. Be galo svarbu ir šeimos atmosfera. Knygoje griaunama daugybė įsišaknijusių mitų, tokių kaip „jei būsima mama klausysis klasikinės muzikos, kūdikio smegenys bus labiau išsivysčiusios“, „kuo daugiau lavinamųjų žaislų – tuo geriau“, ir pan.

 

 

28 sveikas ir aktyvus kudikisMaarja Sade „Sveikas ir aktyvus kūdikis“

Kasdieniai pratimai padeda kūdikiui taisyklingai judėti ir skatina jo sveiką vystymąsi. Negalima praleisti jokios kūdikio motorinio vystymosi fazės - reikia stengtis sutelkti dėmesį į kiekvieną iš jų paeiliui. Sportuoti kartu yra smagu, be to, taip stiprėja ryšys tarp jūsų ir vaiko. Ši knyga padrąsina tėvelius ir suteikia žinių, kaip padėti mažyliui pirmaisiais metais. Taisyklingai atlikti pratimus padės vaizdžios iliustracijos - autorės Maarjos Sade ir jos sūnaus nuotraukos.

Paprasti pratimai kiekvienai dienai, kurie padės Jūsų kūdikiui užaugti sveikam ir aktyviam.

 

 

29 penkios paaugliu meiles kalbosGary Chapman „Penkios paauglių meilės kalbos“

Ilgametis šeimų konsultantas dr. Gary Chapmanas pataria, kaip suprasti paauglio vaiko meilės kalbą ir sukurti teigiamus santykius su vaiku maištinguoju jo gyvenimo periodu. Sužinokite, kaip meilė keičia paauglio suvokimą, malšina pyktį ir nustato ribas, kada jau reikia disciplinos ar bausmės. Aptariamos svarbiausios paauglių gyvenimo problemos, tarp jų ir susijusios su atsakomybe, akcentuojamas jų nepriklausomybės troškimas. Pateikiama patarimų, kaip atskleisti paauglio vaiko meilės kalbą – veiksmingiausią priemonę, kuri padės mums patenkinti jo emocinės meilės poreikį.

„Principai, aprašyti šioje knygoje, turi tapti jūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Paauglio kūnui kasdien reikia maisto, o jo siela trokšta meilės. Norėčiau šią knygą padovanoti visiems paauglių tėvams ir pasakyti: „Ją parašiau jums. Žinau, kad mylite savo paauglį vaiką. Tačiau nesu įsitikinęs, ar jis jaučia jūsų meilę. Nemanykite, kad viskas ir taip bus gerai. Išmokite paauglio vaiko pagrindinę meilės kalbą ir nuolat ja bendraukite. Tai nelengva. Žinau. Pats visa tai perėjau. Tačiau tai verta jūsų pastangų, naudinga jūsų paaugliui vaikui, o kartu ir jums patiems.“

 

 

30 kdl vaikai sergaIndrė Plėštytė-Būtienė „Kodėl vaikai serga ir kaip mes galime jiems padėti“

Kiekvieną dieną, konsultuodama vaikus ir jų tėvus, išgirstu gausybę klausimų ir prašymų patarti. Kaip sustiprinti vaiko imunitetą? Kodėl vieni vaikai serga dažnai, o kiti – tik kartą per metus? Kaip atsiranda lėtinės ligos ir kaip padėti vaikams, kad jų imuninė sistema vystytųsi tinkamai? Imuniteto formavimąsi galima palyginti su nuolatiniu, be pertraukų ar atostogų vykstančiu ir vis tobulėjančiu mokymosi bei namų darbų tikrinimo procesu. „Ši knyga – trumpas pasakojimas apie vaikų imuninę sistemą: iš ko ji sudaryta, kaip vystosi ir kokie iššūkiai jos laukia. Mokslo kalba nėra lengva, todėl labai stengiausi vaizdžiai paaiškinti, kodėl užpuola vienos ar kitos ligos, ką tuo metu veikia imuninė sistema ir kaip padėti vaikui, sergančiam jo amžiui būdingomis ligomis. Tik suprasdami, kodėl vaikai serga, galėsime išvengti gydymo klaidų ir padėti mažiesiems užaugti sveikiems. Juk gera gyvenimo pradžia – pusė darbo.“

 

 

31 rysys su vaikuDavid R. Cross, Karyn Brand Purvis, Wendy Lyons Sunshine „Ryšys su vaiku“
Knyga padėjo kitaip pažvelgti į mūsų vaiką ir pamatyti gyvenimą iš jo perspektyvos. Gavome naudingų patarimų, kaip elgtis skirtingose sudėtingose situacijose. Dabar geriau suprantame, kaip vaikystėje patirta trauma lemia vaiko elgesį. Tai padeda mums daug ramiau reaguoti ir lengviau eiti žingsnis žingsnin su vaiku. Romanas ir Julija Gaiduk, įtėviai ir globėjai.

Šioje knygoje pateikiama ne tik naujausių mokslinių tyrimų duomenimis grįstų žinių, padėsiančių geriau suprasti savo atžalas, bet ir gausybė praktinių patarimų, kaip auginti vaikus, kurti ir palaikyti tvirtą ryšį su jais, kaip suprasti, kas slypi už vaiko elgesio. Ji kupina vilties, kad meile ir globa paremtas ryšys padės kiekvieno vaiko gyvenimo žaizdoms gyti.

Tai privalomas skaitinys visiems, kurie yra įvaikinę ar globoja vaikus. Knyga bus naudinga ir savo biologinius vaikus auginantiems tėvams bei su vaikais dirbantiems specialistams.

 

 

32 vienas vaikasRenata Lazdin „Vienas vaikas – 7 intelektai“
Knyga „Vienas vaikas – 7 intelektai" parašyta taip, kad:

• Suprasite, kas yra vaikas ir kodėl jis elgiasi vienaip ar kitaip;

• Triukšmo ir nerimo namie sumažės, o laimės padaugės;

• Ėmusis paprastų kasdienių sprendimų (reikia tik trupučio pastangų) vaiko ateities galimybės stebuklingai išaugs;

• Nepaprasti žaidi(ni)mai nušvies Jūsų namus kitomis spalvomis.

• Paprastas ir smagus kasdienių atradimų kelrodis šeimai!

• Teorinės žinios ir praktinės rekomendacijos, kaip lavinti vaiko intelektus.

• Ko reikia vaikui?

• Kodėl vaikas nerimauja?

• Kaip padėti mažyliui domėtis pasauliu ir jį pažinti?

• Kaip padėti vaikui atrasti save?

• Kaip mankštinti mažylį?

• Kodėl muzika ir sportas svarbiausia?

• Kaip mokyti vaiką užsienio kalbų ir kodėl tai svarbu?

• Kuo (ne)naudingas ekranas ir kaip išvengti neigiamų jo padarinių? Kodėl laisvasis žaidimas gyvybiškai svarbus ir kaip padėti vaikui išmokti žaisti?

• Kaip tinkamai įrengti vaiko kambarį?

 

 

33 ko nedaro tevaiAmy Morin „Ko nedaro stiprūs tėvai“
Strategijos ir praktiniai patarimai, padėsiantys užauginti psichologiškai stiprius vaikus. Visi tėvai nori užtikrinti vaikui saugią ir kuo geriausią ateitį. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje dauguma tėvų šiek tiek persistengia, klaidingai manydami, jog norėdami pakloti pamatus vaiko sėkmei ateityje privalo saugoti jį nuo tikrovės ar skausmo. Nuolat susidurdami su perspėjimais, skirtais tam, kad „apsaugotų" vaikus, daugybė suaugusiųjų nerimauja, kad jiems pristigs stiprybės sudėtingesnėse situacijose ar nepavyks atskleisti visų savo gebėjimų bei galimybių.

Tarptautinio pripažinimo sulaukusios knygos „Ko nedaro stiprūs žmonės“ autorė Amy Morin šioje knygoje, remdamasi ilgamete psichoterapinio darbo bei vaikų globos patirtimi, dalinasi praktiniais patarimais, konkrečiomis strategijomis, padedančiomis įvairaus amžiaus vaikų tėvams – nuo ikimokyklinukų iki paauglių – lavinti psichologinio stiprumo raumenį ir tvirtumą, reikalingus norint užaugti stipriais ir sveikais žmonėmis.

 

 

34 Mazylio tramdymasChristopher Green „Mažylio tramdymas“ Patarimai, kaip auginti vaikus nuo 1 iki 4 metų
Knygų serija „Mamos biblioteka“ - rūpestingiems tėvams! Vaikų amžius tarp vienerių ir ketverių metų vadinamas „siaubinguoju trejetu“. Mažylio judrumas prilygsta tarptautinio oro uosto darbui, tačiau čia, deja, neveikia valdymo bokštelis. Daktaras Grynas teigia, kad svarbiausia žinoti, ko galima tikėtis kiekvienoje situacijoje. Daktaro Gryno metodai, pagrįsti daugiau nei dvidešimties metų patirtimi, padės mėgautis mažylio auginimu.

 

 

35 Vaikyste prie kompiuterioLawrence Kutner, Cheryl K. Olson „Vaikystė prie kompiuterio. Visa tiesa apie smurtinius žaidimus“
Šioje knygoje autoriai narplioja politikos, rinkodaros propagandos ir klaidingų ankstesnių tyrimų voratinklį, kuris iki šiol formavo tėvų nuomonę. Autoriai pateikia tėvams praktiškus, tyrimais paremtus patarimus, kaip sumažinti vaizdo žaidimų keliamą pavojų. Jie taip pat nurodo, kaip šie žaidimai, net ir žiaurūs, gali visai netikėtai pasitarnauti vaikams ir šeimoms.

Perskaitę šią knygą sužinosite:

• kas iš tikrųjų yra vaizdo žaidimuose, kuriuos žaidžia Jūsų vaikas;

• kada ir kokie vaizdo žaidimai gali būti žalingi Jūsų vaikui;

• kodėl vaizdo žaidimai gali tapti svarbiais socialiniais ar mokymo įrankiais;

• kaip sukurti ir įgyvendinti vaizdo žaidimų taisykles savo namuose;

• kada reikėtų jaudintis dėl savo vaiko, žaidžiančio su nepažįstamaisiais ar internete;

• kokių vertinimų susilaukia vaizdo žaidimai.

 

 

36 Nestumo ir vaiko prieziuros vadovasNėštumo ir vaiko priežiūros vadovas (2021)
Ši knyga būtina kiekvienai besilaukiančiai moteriai! Skaitydami Vaiko priežiūros vadovą tinkamai pasiruošite naujagimio sutiktuvėms ir žindymui. Išmoksite sudaryti dienotvarkę, atpažinti mažylio siunčiamus signalus. Leidinyje pateikta būtina informacija apie vystymosi ir kalbos raidą, dažniausias vaikų ligas, dantukų dygimą. Didelis dėmesys skiriamas sveikai mitybai ir vaiko lavinimui. Sužinosite, kokios išmokos jums priklauso ir kaip jas gauti.

Būsimos mamos ras informaciją apie:

• savijautos pokyčius ir sužinos, kas yra norma, o kas jau nebe;

• nėštumo metu atliekamus tyrimus ir teikiamas konsultacijas;

• placentos ir vaisiaus padėtis gimdoje;

• svorio pokyčius nėštumo metu;

• kamieninių ląstelių saugojimą;

• apsipirkimo sąrašus;

• trumpą nėščiosios dienoraštį, spalvinimo užduotį ir dar daug kitų naudingų dalykų.

 

Jau sulaukusios mažylio mamos ras:

• informaciją apie žindymą ir patarimų, kaip išvengti žindymo sunkumų;

• apsilankymų pas gydytojus tvarkaraščius • vaiko raidos kontrolinį sąrašą;

• skiepų kalendorių;

• mitybos planą;

• krikštynų ir gimtadienių scenarijus.

 

Visa tai padės jums pasirengti svarbiausiems savo gyvenimo etapams, mėgautis nėštumu, o vėliau – vaiko auginimu ir ugdymu.

 

 

37 kaip pazadinti vaiko enialumaBernadette Tynan „Kaip pažadinti vaiko genialumą“
Ši praktiška, paprasta kalba parašyta knyga skiriama tiek tėvams, tiek ugdytojams. Ji sugriauna mitus apie genijus, pateikia daug praktiškų patarimų ir siūlo įvairių smagių užsiėmimų su vaiku – nuo galvosūkių ir mįslių iki skaičių žaidimų. Ji padės tėvams ir ugdytojams pažinti bei atskleisti vaikų talentus ir šio darbo imtis tuojau pat! Žingsnis po žingsnio jie perpras aiškaus mąstymo ir sėkmingo mokymosi paslaptis: Kodėl geriausių rezultatų pasiekiama tada, kai mokytis smagu?

 

• Kaip nustatyti prigimtinius vaiko gebėjimus?;

• Kodėl klausimai „Kodėl gi ne...?“ ir „O jeigu...?“ padeda mąstyti ir mokytis?;

• Kaip vaikai gali pažadinti savo kūrybiškimą?;

• Ką daryti, jei vaikas mokykloje nuobodžiauja?;

• Kaip šešiais žingsniais išspręsti bet kokias problemas?;

• Ką galima sužinoti apie vaiką iš gebėjimų testų?;

• Kaip individualizuotas mokymasis gali padėti vaikams tinkamai pasirengti egzaminams.

 

 

38 Pazinkime agresija zaisdamiRosemarie Portmann „Pažinkime agresiją žaisdami“
Agresyvūs ir žiaurūs – taip dabar dažnai vertinami vaikai ir jaunuoliai. Ką galima padaryti, kad taip nebūtų? Paprastai tiesiog baudžiama; tačiau didesnę sėkmę žada sąmoningas įniršio ir agresijos pažinimas. Nes kas nori gerai sugyventi su kitais, privalo įgusti tinkamai su jais ginčytis. Skirtingos nuomonės ir interesai yra gyvenimo dalis. Daugiau nei 150 interaktyvių žaidimų ir pratimų, pateiktų šioje knygoje, yra lengvas būdas įgyvendinti procesus, padėsiančius konstruktyviai įveikti įniršį ir agresiją. Juos atlikdami ar žaisdami vaikai pratinsis suvokti savo jausmus bei poreikius ir aktyviai veikti dėl savo interesų.

 

 

39 ko reikia kiekvienai mamaiElisa Morgan, Coral Kuykendali „Ko reikia kiekvienai mamai“
Ši knyga apie tai, ko reikia mamoms, auginančioms ikimokyklinio amžiaus vaikus. Joje kalbama apie svarbiausius mamų poreikius, kurių nepaisymas gali skaudžiai atsiliepti ne tik joms, bet ir visos šeimos gerovei.

 

 

 

 

 

40 vaiko muzikalumo puoselejimasEdwin E. Gordon „Vaiko muzikalumo puoselėjimas“
Knygoje „Vaiko muzikalumo puoselėjimas“ pasakojama apie tai, kaip tėvai ir mokytojai gali prisidėti prie vaiko muzikinių gabumų lavinimo ir kodėl svarbu tuo pasirūpinti ankstyvoje vaikystėje.

Pateikiama gausybė dainų ir skanduočių įvairiomis dermėmis ir metrais. Jos sąmoningai paliktos be teksto, nes vaikų dėmesį norima sutelkti į muzikos turinį (dermę ir metrą). Parinktas repertuaras skirtas praturtinti vaikų muzikinį „žodyną“, jis puikiai tiktų ir muzikos pamokoms bendrojo lavinimo bei muzikos mokyklose.

 

 

41 geros vaiku manierosDagmar von Cramm „Geros vaikų manieros“
Geras elgesys ir šiandien labai svarbus. Tai vaikams galima perteikti žaidimų forma. Tam reikia tėvų pavyzdžio ir nuoseklumo. Ši patarimų knyga „Geros vaikų manieros“ padės tėvams ir auklėtojams rasti tai, ko reikia ugdant geras vaikų manieras.

Knygoje „Geros vaikų manieros“ - elementarios elgesio taisyklės visiems vaikams, paprastos ir lengvai išmokstamos.

Viskas, ką vaikai turi žinoti, kad bendrabūvis teiktų daugiau džiaužgsmo. Knyga „Geros vaikų manieros“ gausiai iliustruota. Joje rasite daug praktinių patarimų.

 

 

42 vaiko smegenu mankstaJackie Silberg „1-2 metų vaiko smegenų mankšta“
Daugelis, paėmusių šią knygą į rankas, tikriausiai jau perskaitė neseniai išleistą Jackie Silberg knygą „Kūdikio smegenų mankšta“, skirtą kūdikio ugdymui pirmaisiais jo gyvenimo metais. „1-2 metų vaiko smegenų mankšta“, apimanti periodą nuo 12 iki 36 mėnesių - antrasis Jūsų ir Jūsų kūdikio žingsnis ugdymo kelyje.

Jeigu Jums rūpi Jūsų vaiko ateitis - nepadėkite šios knygelės į šalį!

Ar žinote, kad:

- iki trejų metų vaiko smegenyse susiformuoja 1000 trilijonų jungčių? Tai dukart daugiau, nei šių jungčių yra susiformavę suaugusiųjų smegenyse!

- vienerių metų vaiko smegenys yra dukart aktyvesnės nei moksleivio?

- vienerių metų vaiko smegenys gali įsisavinti ir susisteminti naują informaciją daug greičiau, nei tai gali padaryti suaugusiojo smegenys? Daugelis, paėmusių šią knygą į rankas, tikriausiai jau perskaitė neseniai išleistą Jackie Silberg knygą „Kūdikio smegenų mankšta", skirtą kūdikio ugdymui pirmaisiais jo gyvenimo metais. „1-2 metų vaiko smegenų mankšta“, apimanti periodą nuo 12 iki 36 mėnesių - antrasis Jūsų ir Jūsų kūdikio žingsnis ugdymo kelyje.

 

 

43 vaiko seksualumasMarcel Rufo „Vaikų seksualumas. Tai, ko jums nevalia žinoti“
Pirmoji šypsena, kūdikio maitinimas, švaros mokymas, Edipo periodo, latentinės fazės išgyvenimas, brendimas... Šioje knygoje Marcelis Rufo supažindina su svarbiausiais jaudinančios kelionės etapais ir atradimais, nepamiršdamas to, kas gali trukdyti formuotis vaiko lytinei tapatybei: priekabiavimo, prievartos, ligos arba negalios. Autorius pateikia atsakymus į labai praktiškus klausimus, kylančius tėvams. Šios knygos stiprybė – konkretūs kasdieninės praktikos pavyzdžiai, aiškumas, dogmatiškumo atsisakymas ir neabejotinai originalus mąstymas. Pasak autoriaus, seksualumas yra paslaptis ir ja turi likti, todėl knyga tampa ginamąja kalba padorumui ir kiekvieno privatumui, kurį privalu gerbti.

 

 

Copyright © 2021. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.