Įvyko respublikinis sambūrio „Ąžuolynas“ forumas

Balandžio 25 d. Paežerių dvare vyko respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų sambūrio „Ąžuolynas“ metodinis-praktinis forumas „Įstaigos kultūros ir tradicijų raiška vaikų ugdymosi kontekstuose“.

Į susitikimą atvyko sambūrio nariai iš Kretingos, Rudaminos, Visagino, Kelmės, Gargždų, Palangos, Tauragės, Klaipėdos, Jurbarko, Marijampolės ir Šakių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kurias sieja bendras pavadinimas „Ąžuoliukas“.

Forumas prasidėjo lopšelio-darželio direktorės Inetos Grudzinskaitės sveikinimu ir vaikų menine-muzikine programa. Po to ikimokyklinio ugdymo ir kūno kultūros mokytojas Aurelijus Viliušas skaitė pranešimą ir pristatė įstaigos kultūrą, puoselėjamas tradicijas, vertybes, kurios sudaro sąlygas vaikų ugdymosi kontekstų kūrimui ir padeda vaikams augti, mokytis, vystytis, formuotis asmeninę tapatybę bei užtikrina vaiko gerovės kūrimą darželyje.

Vėliau dalyviai išbandė metodus „Vertybių išgryninimas“ ir „Gyvenimo parduotuvė“ ir mokėsi juos pritaikyti savo bendruomenėse. Veikla susibūrusiems pedagogams padėjo nustatyti svarbiausias vertybes ir prioritetus kuriant sveiką ir pažangią ikimokyklinio ugdymo aplinką bei rengiantis atnaujinti savo įstaigų ikimokyklinio ugdymo programas.

Antroje renginio dalyje sambūrio nariai dalyvavo Paežerių dvaro edukacijose ir ekskursijoje. Galiausiai apibendrinta visos dienos patirtis ir susitarta, kad kitąmet sambūrio susitikimas vyks Marijampolėje.

Aktyvi ir įkvepianti diena Paežerių dvare praturtino pedagogų bendrąsias, dalykines ir kultūrines kompetencijas bei suteikė naujų įžvalgų apie ikimokyklinės įstaigos gyvenimą ir vaikų ugdymą(si).

Dėkojame visiems dalyviams už aktyvumą ir bendradarbiavimą šiame svarbiame renginyje. Tikimės, kad šios diskusijos ir įžvalgos tęsis ateityje, o įgyta patirtis bus naudinga ir padės kurti dar reikšmingesnius vaikų ugdymo(si) kontekstus.

Violeta Kričenienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui