DŽIAUGIAMĖS DAR VIENA SĖKMINGA MOKYMOSI PATIRTIMI

„Ateitis nenutinka. Žmonės ją sukuria savo veikimu arba neveikimu“

Šie, dar mokslo metų pradžioje, užsienio kalbų mokytojų planavimo forume nuskambėję žodžiai, tapo savotišku iššūkiu ir paskatinimu ieškoti naujų mokymosi formų mokytojams. Jau tuomet sutarėme, kad veiksmingiausios yra kolegialaus mokymosi formos, kurių metu dalinamės asmenine patirtimi, metodais, išbandome kolegų pasiūlytus darbo būdus, savo patirtį reflektuojame ir, galiausiai, integruojame ją į savo pedagoginę praktiką.

Gegužės 2 dieną užbaigėme mokymų programą - patirties sklaidą „Įtraukusis ugdymas: praktiniai patarimai darbui su specialiuosius ugdymo poreikius turinčiais mokiniais užsienio kalbų pamokose“. Visą mėnesį užsienio kalbų mokytojos turėjo galimybę savo pamokose išbandyti kolegų pasiūlytus darbo metodus. Nuotolinio susitikimo metu dalinomės savo patirtimis, pastebėjimais ir vieningai priėjome išvados, kad yra daugybė būdų, kuriais galime padėti tokiems vaikams patirti mokymosi sėkmę, tereikia trupučio noro ir kantrybės atrandant tinkamiausią. Ir, kaip yra pasakęs pedagogas, logopedas Juozas Danilavičius, „vinies į cementą neįkalsi – mokykim vaikus to, ko jie gali išmokti“.

Ina Kirvelaitienė, užsienio (anglų) kalbos mokytoja ekspertė