^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Psichologų meno patirtinis užsiėmimas „Mano gyvenimas pastaruoju metu“

Mano gyvenimas pastaruoju metuGegužės 16 d. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje vyko Vilkaviškio r. ugdymo įstaigų psichologų meno patirtinis užsiėmimas „Mano gyvenimas pastaruoju metu“ (per dailės terapijos prizmę). Užsiėmimą vedė Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos psichologė Leokadija Balsienė. Užsiėmimo metu supažinome su trimis meno terapijos taikymo metodais.


Užsiėmimą pradėjome nuo įdomių taktilinių pojūčių bei teigiamų emocinių išraiškų spalvinant šiltus, virtus kiaušinius. Užduotis skatino susikaupti atidžiam ir kruopščiam darbui, būti čia ir dabar akimirkoje, įvairiomis spalvomis atsiskleidė kiekvienos mūsų saviraiškos savybės. Po užduoties pasidalinusios pojūčiais jautėme teigiamų emocijų sužadinimą.


Kitose užduotyse vizualizavome iškilusį savąjį „aš“ - spalvomis, detalėmis, įvairiais teptukais ant lapo. Rate reflektavome darbus bendrai: „Aš kaip augalas“ ir „Savo gyvenimo traukinys“. Jautėmės atsipalaidavusios ir pasisėmusios žinių, teigiamų emocijų bei per savo „aš“ susipažinusios, išbandžiusios tris naujas meno terapijos technikas, kurias galėsime naudoti darbe su klientais.


Refleksijoje kalbėjome, kad psichologai teikdami psichologinę pagalbą žmonėms irgi patiria įtampą ir stresą, todėl turi rūpintis asmenine psichinės sveikatos būkle. Tam puikiai tinka meno terapijos užsiėmimai, kurie atpalaiduoja vidines įtampas, lavina praktinius įgūdžius, papildo vidų teigiamomis emocijomis, o tai kartu laikas skirtas specialistui būti čia ir dabar. Apsikeitimas gerąja patirtimi stiprina darbinius tarpusavio santykius su kolegėmis bei skatina tolimesnį specialisčių bendravimą ir bendradarbiavimą. Kolegė, įvaldžiusi meno terapijos metodų, ne tik tiesiogiai juos naudoja su klientais, bet ir mielai dalinasi metodiniuose užsiėmimuose tam, kad mes pasipildytume asmenine nauja patirtimi apie save, paleistume savo išgyvenimus ir taikytume darbe su klientais.

 

Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos psichologė Audronė Jarutytė

Copyright © 2020. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.