Mokomės mokyklų partnerystės tinkle

Mokomes mokyklu partnerystes tinkleKovo 19 d. įvyko mokyklų, nusprendusių mokytis mokyklų partnerystės tinkle, susitikimas. Tai „Ąžuolo“ progimnazija, Pilviškių „Santakos“ gimnazija, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija, Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykla-daugiafunkcis centras, Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinė mokykla, Vilkaviškio pradinė mokykla, Alvito pagrindinė mokyklaSusitikimas vyko „Ąžuolo“ progimnazijoje. Mokyklų susitikimą apjungė „Ąžuolo“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilmos Anelauskienės ir mokytojos Zitos Šestilienės bei Švietimo pagalbos tarnybos direktorės Astos Grinevičienės idėjos.

Susitikimo tikslas - reflektuoti mokyklų patirtis, kaip pakitusi mokytojų, vadovų veikla daro poveikį mokinių rezultatams. Buvo susitarta iš anksto, kokiomis kryptimis pristatyti savo nuveiktą veiklą, mažinant išsigrynintą problemą ar keliant sau iššūkį:

• • Atskleisti, kokį poveikį mokiniams padarė mokykloje vykdomos veiklos?
  • • Kokie faktai rodo, kad problema mažėja?
  • • Kaip dažnai su bendruomene apie tai diskutuojama?
  • • Kiek suformuluotos problemos/iššūkio sprendimas prisideda prie GEROS MOKYKLOS kūrimo?

Susitikimo metu buvo išsakyta daug įvairios patirties, kurią apibendriname:

• visų darbuotojų susitelkimas ir iniciatyvumas sąlygoja geresnius rezultatus (Pilviškių „Santakos“ gimnazijos veiklos pristatyme pamatėme, kad galime bendruomenei įrodyti tai ir pačių atliktais tyrimais);
  • svarbu įtraukti visą mokyklos bendruomenę sprendžiant klausimą (girdėjome pristatyme, kaip visi kartu siekia drausmės Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykloje-daugiafunkciame centre)
  • netradicinėse erdvėse mokiniams mokytis smagiau; sėkmingiau formuojasi reikiami gebėjimai (kiek daug atvejų pateikė Vilkaviškio pradinės mokyklos atstovai);
  • sukurti šilti tarpusavio santykiai leidžia profesionaliai diskutuoti aktualiais klausimais be neigiamų emocijų dėl nesėkmės (Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bendruomenė parodė, kaip jiems nesudėtinga savo veiklą filmuoti, informaciją naudoti kaip mokomąją medžiagą patiems. Tai puiki informacija gimnazistų tėvams);
  • norėdami žengti tolyn, svarbu remtis teorinėmis žiniomis („Ąžuolo“ progimnazijos bendruomenė žinodama, kokie mokymosi metodai atneša daugiausiai sėkmės, juos ir išmėgina);
  • svarbi atskaitomybė (Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos bendruomenė pasitikrino, kokį poveikį mokinių ir mokytojų veikla KITAIP turėjo mokinių akademiniams pasiekimams)

Iš visų veiklų pristatymų jautėsi, kad mokyklų komandos aiškiai suformulavę veiklos tikslą ir kad dėmesio centre - mokinys.
Tokia veikla atliepia ir sutartas vertybes – PILIETIŠKUMĄ, ATSAKOMYBĘ, KŪRYBIŠKUMĄ, ATVIRUMĄ POKYČIAMS.

Pasitarimo medžiaga: