Respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Steam – iššūkis priimtas“

Kovo 23 d. Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Steam – iššūkis priimtas“, skirta Lietuvos mokyklų mokytojams ir 5–8, 9–11 (I–IV gimnazijos) klasių mokiniams, naudojantiems STEAM technologijas formaliajame ir neformaliajame švietime.

Konferencijoje dalyvavo: Kauno technologijos universiteto mokslininkai prof. dr. Egidijus Dragašius ir doc. dr. Antanas Čiuplys, kurie konsultavo mokinius ir skaitė pranešimus apie mechatroniką ir tvarų iš saulės elementų lūženų išgauto silicio naudojimą daugiafunkcinės paskirties dangoms formuoti., mokiniai ir mokytojai iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Šakių „Varpo“ mokyklos, Marijampolės sav. Mokolų progimnazijos, Marijampolės Sūduvos gimnazijos, Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos. Buvo pristatyta 11 įvairių tiriamųjų darbų. Mokiniai analizavo kosmetikos priemonių gamybą, spanguolių antibakterines savybes, vandens tinkamumą vartojimui, laiko praleidimą prie telefonų, cukraus kiekį gaiviuose gėrimuose, sienoje ir ant lango varčios gyvenančio grybo atsparumą augalų išskiriamoms medžiagoms ir kt. Pristatę savo atliktus darbus, jaunieji tyrėjai konsultavosi su mokslininkais, atsakinėjo į įvairius klausimus, kuriuos pateikė kiti konferencijos dalyviai ir klausytojai.

Konferencijos pertraukų metu skambėjo gimnazijos instrumentinio ansamblio „Garsas“ dainos (vadovė mokytoja A. Urmanavičienė).

Respublikinėje mokinių ir mokytojų konferencija „Steam – iššūkis priimtas“ buvo atkreiptas dėmesys, kad vieno dalyko žinių dažnai nepakanka problemoms atpažinti ir jas spręsti, įvairūs mokslai papildo vienas kitą, o jų integracija sudaro galimybes gimti inovacijoms.

Kitais metais laukiame dar didesnio jaunųjų tyrėjų bei jų mokytojų aktyvumo.

Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Bakūnienė