Rajono etikos mokytojai rinkosi į mokymus pagal atnaujintą ugdymo programą

Ramiai ir darbingai nusiteikę gegužės 16 d. į mokymus pagal atnaujintas ugdymo programas rinkosi Vilkaviškio rajono etikos mokytojai. Patirtimi dalinosi atnaujintų bendrųjų programų kūrėja, lektorė, „Aušros“ gimnazijos mokytoja, dorinio ugdymo (tikybos) ekspertė VILMA BALANDIENĖ.

Su optimizmu mokytoja Vilma dalinosi patirtimi apie atnaujintų programų pokyčius ir jų įgyvendinimą. Ji supažindino su skaitmeninių technologijų naudojimo galimybėmis skatinant mokinius įsitraukti ir aktyviai dalyvauti ugdymo procese. Drąsino mokytojus būti lanksčiais, kūrybiškais - etika glaudžiai siejasi su biologija, istorija ir kitais dalykais. Pabrėžė, jog siekti norimų rezultatų galima ir mokykloje organizuojamų renginių metu, patiems kurti užduotis, o jų atlikimui rinktis netradicines, mokymąsi stimuliuojančias erdves (pvz., mokyklos kieme po berželiu). Lektorė akcentavo, kad mokiniams labai svarbu atskleisti mokymosi prasmę.

Susitikimo metu mokytojai stropiai žymėjosi pastebėjimus (mintis), išbandė skaitmenines mokymosi priemones, domėjosi kaip aiškiai ir suprantamai perteikti informaciją tėvams apie ugdytinių ugdymosi galimybes, pasiekimus ir kt.

Siekiant norimų rezultatų išlieka bendradarbiavimo tarp visų suinteresuotų pusių svarba. Kurdami glaudžius ryšius su tėvais geriau pažinsime savo mokinius ir jų poreikius, drauge auginsime brandžias asmenybes su tvirtomis pamatinėmis vertybinėmis nuostatomis bei įgūdžiais reikalingais šiuolaikiniam gyvenimui.