Užsienio kalbų mokytojai rinkosi į mokymus pagal atnaujintas programas

Į mokymus, pasirengimui dirbti pagal atnaujintas programas, užsienio kalbų mokytojai rinkosi gegužės 10 ir 17 dienomis. Patirtimi dalinosi entuziastinga Pilviškių „Santakos“ gimnazijos anglų k. mokytoja metodininkė INA KIRVELAITIENĖ.

Mokytoja Ina pristatė užsienio kalbų atnaujintų programų dalyko naujoves. Atkreipė mokytojų dėmesį į kompetencijų ugdymą dalyku - analizavo, aiškinosi jų svarbą, prasmę, sandus.

Skatino mokytojus dirbti kūrybiškai planuojant ugdymo turinį neapsiriboti tik rašytiniais šaltiniais, bet ir papildyti kokybiško turinio medijomis, kurios praplečia mokinių galimybes ugdant kalbinius gebėjimus, padeda formuoti vertybines nuostatos, vaizdžiai atskleidžia gyvenimo aktualijas, parodo sąsajas mokomųjų dalykų kasdienėje aplinkoje. Akcentavo, kad ruošiant prasmingas ugdymosi veiklas, numatant sėkmingą mokinių įtraukimą į aktyvią veiklą pamokoje, būtina pasinaudoti šiuolaikinių vaikų mokymosi ypatumu pirma vaizdas, o po to tekstas. Mokytoja savo pavyzdžiu skatino mokytojus rašyti pamokų planus, kurie padėtų greičiau ir tiksliau taikyti naujoves bei jas koreguoti. Susitikimo metu lektorė pateikė mokytojams filmuotą pamoką ir tai padėjo dar geriau reflektuoti norimus pokyčius, dalintis įžvalgomis.

Pasak mokytojos Inos, kad tik mes patys galime sau padėti ir pradėti daryti pokytį.