Gerąja patirtimi dalinosi anglų kalbos mokytojų metodinė grupė

Anglų kalbos mokytojos Ina Kirvelaitienė, Jurga Štrimienė ir Vilma Imbrasienė dalinosi gerąja patirtimi tema „Įtraukusis ugdymas: praktiniai patarimai darbui su SUP turinčiais mokiniais užsienio kalbų pamokose“.

Anglų kalbos mokytoja Ina Kirvelaitienė dalinosi patarimais kolegėms, dirbančioms su SUP turinčiais mokiniais. Mokytojos teigimu yra du variantai: nuolatos teisintis ir priešintis pokyčiams arba rinktis progresą. Nugalėti sunkumai – tai puikiai išnaudotos galimybės.

Mokytoja Jurga Štrimienė pasakojo, kaip dirbti su autizmo spektro sutrikimą turinčiais mokiniais užsienio (anglų) kalbos pamokose. Dalinosi asmeninės profesinės sėkmės praktiniais patarimais. Autizmas – tai nėra liga. Tai – žmogaus ypatybė. Nėra vieno recepto, kaip dirbti su tokiais vaikais, tačiau laikantis susitarimų, aiškaus plano bei bendradarbiaujant su tėvais, galima pasiekti puikių rezultatų.

Mokytoja Vilma Imbrasienė dalinosi patirtimi, kaip dirbti su kompleksinę negalią ir nežymų intelekto sutrikimą turinčiais mokiniais anglų kalbos pamokose. Pedagogės teigimu, dirbant su tokiais vaikais, reikia nuolatos skatinti ir pastebėti jų daromą pažangą, negailėti tokius mokinius pagirti. Ugdant tokius vaikus reikia nepamiršti pagrindinių dalykų: vaikas turi jaustis mylimas ir saugus.