^Į viršų
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Meniu

Prisijungti

Paieška

Renginių kalendorius

Vasaris 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Lankytojų statistika

354694
ŠiandienŠiandien85
VakarVakar96
Šią savaitęŠią savaitę277
Šį mėnesįŠį mėnesį2440
Iš visoIš viso354694

IKT panaudojimas specialiose pratybose. Ar tai įmanoma?

IKT panaudojimasInformacinių komunikacinių technologijų panaudojimas ugdymo procese šiai dienai tampa ypač aktualus. Tarptautiniais tyrimais įrodyta, kad tikslingas IKT naudojimas gerina bendradarbiavimą, įsiminimą, supratimą, savarankišką mokymąsi ir didina motyvaciją mokytis. Vis dažniau švietimo pagalbos specialistai pripažįsta IKT tikslingumą, veiksmingumą pratybose.

Skaityti daugiau...

„Patyčios gali ir turi liautis“

Patycios turi liautisIkimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio nariai sausio 22 d. rinkosi į gerosios patirties sklaidą „Tėvų švietimas patyčių klausimu“. Kad tema aktuali galima spręsti ne tik iš to, kaip atsakingai pasiruošė ugdymo įstaigų atstovai, bet ir Lietuvos mastu aktyviai naudojamos patyčių prevencijos priemonės reaguok.lt, „Patyčių dėžutė“, projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ įgyvendinimas. Interneto svetainėje švietimonaujienos.lt publikuotame straipsnyje „Kaip kurti saugią mokyklą, kurioje nebūtų patyčių?“ teigiama, kad „kuriant saugią mokyklą trūksta viešo kalbėjimo šia tema“, o „mokyklos saugumas priklauso nuo aplinkos, nuo to, kaip jaučiasi mokytojai ir mokiniai, tėvai, vadovai, kalbama apie švietimo pagalbos sistemą“.

Skaityti daugiau...

Nuo įspūdžio iki metodo

Nuo ispudzio iki metodoSocialinių mokslų mokytojai gruodžio 10 d. rinkosi į gerosios patirties sklaidą Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje. Gerąja patirtimi dalijosi Gintaras Zaveckas, Virbalio pagrindinės mokyklos geografijos mokytojas metodininkas, Rūta Šukaitytė, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė, Vaida Šimkienė, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos vyresnioji geografijos mokytoja, ir Vilma Rekašienė, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė.

Skaityti daugiau...

Informacinių technologijų mokytojų gerosios patirties sklaida „Įsivertinimas pamokoje“

IT mokytoju patirties sklaidaInformacinių technologijų metodinio būrelio nariai, vadovaujami pirmininkės Ingos Kaminskienės, 2019 m. lapkričio 13 dieną rinkosi į gerosios patirties sklaidą tema „Įsivertinimas pamokoje“. Mokymosi renginio aktualumas grįstas Geros mokyklos koncepcijoje (2015) pabrėžiamu „personalizuotu (suasmenintu) ir savivaldžiu (pagrįstu asmeniniais poreikiais ir klausimais, mokymosi uždavinių, tempo, būdų, šaltinių ir partnerių pasirinkimu, savistaba ir įsivertinimu)“ mokymusi.

Skaityti daugiau...

Vaikų ugdymo(si) pasiekimų ir pažangos į(si)vertinimas

Vaiku ugdymo pasiekimu ugdymasIkimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai lapkričio 14 d. rinkosi į gerosios patirties sklaidą „Vaikų ugdymo(si) pasiekimų ir pažangos į(si)vertinimas“. Šiame susitikime realizuotas susitarimas, kad patirtimi dalinsis visų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų atstovai. Šį susitarimą beveik pavyko įgyvendinti. Tai buvo pirmasis toks susitarimas būrelio mokymosi veikloje, todėl kitą kartą realizuojant jį, manoma, kad viskas vyks dar sklandžiau. 

Skaityti daugiau...

Bendruomeniniai šeimos namai – pagalba tau ir tavo šeimai

Bendruomeniniai seimos namaiPrabėgo daugiau nei metai, kai pradėjo startuoti projektas - „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilkaviškio rajono savivaldybėje“. Per šį laiką projektas suteikė paslaugas 859 asmenims bei jų šeimoms. Džiaugiamės, įsitraukusiais seniūnijų gyventojais. Aktyviausi buvo: Kybartų, Klausučių, Pilviškių, Šeimenos bei Vilkaviškio seniūnijų gyventojai. Besikreipiantiems ar ieškantiems pagalbos, teikėme konsultacijas telefonu apie teikiamas paslaugas iš kurių išsirinkome optimaliausią variantą, tinkantį kliento problemai spręsti. Labai svarbu suprasti, kad norėdami pokyčių šeimoje - visada turime pradėti nuo savęs. Sparčiai keičiantis mūsų aplinkai, reikia nuolatinio mokymosi, pažinti save bei kitus, įvertinti savo galimybes, silpnąsias ir stipriąsias puses. Didėjantis žmonių susirūpinimas savo šeimos gerove įtraukia vis daugiau asmenų norinčių mokytis, tobulėti, rasti naujų problemų sprendimo būdų, išgirsti patarimų iš grupės, pasidalinti sunkumais. Džiugina, kad problemas sprendžia net tik jaunos šeimos bet ir vyresnio amžiaus asmenys. Darbas su savimi bendradarbiaujant bei įtraukiant šeimos narius į patį problemos sprendimo procesą, padeda lengviau išgyventi atsiradusius sunkumus namuose.

Skaityti daugiau...

Atvira, integruota etikos-tikybos pamoka: „Ar esu pasiruošęs susitikti su...?“

Atvira etikos tikybos pamokaŠių metų spalio 22 dienos popietę Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos tikybos vyresnioji mokytoja Vilija Stasaitienė ir etikos vyresnioji mokytoja Laimutė Matulionienė kvietė į atvirą, integruotą etikos-tikybos pamoką „Ar esi pasiruošęs susitikti su ...?“. Pamoka vyko IV klasių gimnazijos mokinių klasėms, radus teminių sąsajų tiek tikybos, tiek etikos bendrojo ugdymo programose (viso dalyvavo 22 mokiniai).

Skaityti daugiau...

Copyright © 2020. Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba Visos teisės saugomos.